Płyny oksydacyjne AO SEPT

Nasze płyny oksydacyjne AO Sept są odpowiednie do czyszczenia i dezynfekcji wszelkiego rodzaju miękkich soczewek kontaktowych. Skutecznie usuwają zanieczyszczenia i białka, które mogą gromadzić się na soczewkach podczas noszenia.

Jednakże tego typu płyny wymagają także specjalnej obsługi. W celu bezpiecznego użytkowania należy dokładnie przestrzegać, poniższych instrukcji.

  • Nigdy nie stosuj płynu oksydacyjnego bezpośrednio do oczu, ponieważ może to spowodować poważne obrażenia.
  • Nigdy nie używaj płaskiego pojemnika na soczewki kontaktowe do roztworu nadtlenku. Używaj tylko specjalnego pojemnika, dołączonego do płynu, który zawiera dysk neutralizujący.
  • Nigdy nie wyjmuj soczewek ze specjalnego pojemnika przed zakończeniem procesu neutralizacji (co najmniej 6 godzin).
  • Nigdy nie przepełniaj pojemnika. Przeciek lub nie-zobojętniony roztwór może nieumyślnie wejść w kontakt z soczewkami lub palcami, powodując obrażenia.

Środki ostrożności i zasady użytkowania są podane na każdym z naszych płynów oksydacyjnych, w czerwonym polu ostrzeżenia. Przed zakupem i użyciem płynu należy się z nimi dokładnie zapoznać.

Płyny oksydacyjne szczególnie dobrze sprawdzają się u osób z alergiami, a także u osób wrażliwych na konserwanty, które można znaleźć w płynach uniwersalnych. Proces dezynfekcji obejmuje konieczny etap neutralizacji, który jest procesem jednoetapowym lub dwuetapowym.

Płyny oksydacyjne AO Sept są dostępne w butelkach o pojemności 90 ml i 360 ml.

Więcej informacji Mniej informacji
Przejrzałeś wszystkie produkty w ramach aktualnego filtra. Jeśli chcesz zobaczyć inne produkty, zmień ustawienia filtra.