Biofinity Multifocal (6 soczewek)

207.99zł
96% rekomendacji
Bezpłatna dostawa tego produktu
W magazynie
Przybliżony dzień wysyłki poniedziałek 17.6. Wybierz parametry
Wybierz parametry drugiego oka
Dodaj do zamówienia: 28.49zł 19.49zł
Bezpłatna dostawa tego produktu
207.99zł
Darmowy upominek warty aż do 23.99zł , dla zamówień powyżej 300.00zł .

Właściwości - Biofinity Multifocal (6 soczewek)

Producent: CooperVision
BC: 8.60
DIA: 14.00
Wielkość opakowania: 6 soczewek
Dodana moc: +1.00 D, +1.00 N, +1.50 D, +1.50 N, +2.00 D, +2.00 N, +2.50 D, +2.50 N
Ważność: 12 miesięcy i więcej
Przepuszczalność tlenu: 142 Dk/t
Harmonogram wymiany: 30 dni
Zawartość wody: 48%
Nazwa produktu: Biofinity Multifocal
Materiał soczewki: Comfilcon A
Przedział mocy: od -10.00 do +6.00
Filtr UV: Nie
Na noc / do noszenia ciągłego: Tak
Wyrób medyczny: Tak

Opinie

96%
88 naszych klientów poleca ten produkt Recenzje nie są weryfikowane

Komentarze (13)

Czy masz jakieś pytanie?
Ewa

Witam. Potrzebuję soczewki multifocal BC 8,6 DIA 14.0 PWR -5.00 ADD +1,5 D Czy takie soczewki są w magazynie. Ewentualnie jaki jest czas realizacji.

Odpowiedź info@alensa.pl

Soczewki są dostępne od ręki. Zamówienia realizujemy w ciągu 24 godzin, a czas na dostawę to 2-3 dni robocze.

Anna

Dzień dobry, noszę soczewki Biofinity Multifocal: +6 add +2D i +6 add +2N. Czy tzn. że mogę zakupić opakowanie 6 szt wybierając np. +2D i nosić na obu oczach?

Odpowiedź info@alensa.pl

Zalecamy zamawianie dokładnie takich samych soczewek kontaktowych, które zostały przepisane przez okulistę. Zmiana parametrów bez porady specjalisty zawsze stwarza ryzyko, że soczewki nie będą odpowiednie, powodując dyskomfort lub poważniejsze komplikacje zdrowotne. Należy zatem zamówić soczewki o mocach +6 add +2D i +6 add +2N.

Janusz Wardak

Niestety, nie mogę dobrze ocenić tych soczewek, bardzo dobre do czytania jednak do dali jest fatalnie, źle widzę wszystko nieostre. Porównując do Air Optix Plus Multifocal są fatalne, żałuję że postanowiłem spróbować innych soczewek.

Odpowiedź info@alensa.pl

Dziękujemy za opinię!

Janusz

Dzień dobry, Trochę się pogubiłem jeżeli chodzi o addycję w tych soczewkach, jak do tej pory w innych soczewkach wybierałem MED i pasowało, co mam wpisać aby wybrać dobrą addycję? Pozdrawiam, Janusz Wardak

Odpowiedź info@alensa.pl

Zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami producenta dotyczącymi doboru soczewek multifokalnych: https://coopervision.pl/…ide_pl_0.pdf

W przypadku pytań lub niejasności sugerujemy kontakt z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać właściwe soczewki.

Małgorzata

Optometysta zdiagnozował u mnie +4,25 do czytania i +2,00 do chodzenia, dominujące oko prawe.. Dostałam na próbę soczewki i w nich widziałam dobrze na odległość, ale czytanie było rozmazane. Dostałam drugie właśnie biofinity multifocal i nich czytam świetnie natomiast na ogległość obraz jest delikatnie rozmazany. Optometrysta stwierdził, że lepiej nie będzie. Jak to jest z soczewkami progresywnymi? Czy nie można dopasować tak żeby było idealnie i do chodzenia i do czytania?

Odpowiedź info@alensa.pl

Alensa zajmuje się tylko sprzedażą soczewek kontaktowych, nie zajmujemy się dopasowywaniem soczewek. Zamówienia powinny być dokonywane na podstawie recepty.

Małgorzata

Witam! Jestem krótkowidzem, noszę soczewki o mocy -1.75. Daleko widzę w nich wyraźnie, natomiast czytając, obraz jest zamglony. Czy soczewki progresywne spowodują, że będę widziała wyraźnie blisko i w oddali?

Odpowiedź info@alensa.pl

Soczewki progresywne zapewniają wyraźne widzenie na wszystkich odległościach i umożliwiają wygodne widzenie bez okularów. Soczewki progresywne mogą również pomóc złagodzić niektóre problemy zdrowotne, takie jak bóle głowy, zawroty głowy lub zmęczenie oczu. Polecamy skonsultować Pani problem ze specjalistem.

Bartek

chciałem się dowiedzieć, czy musze zdejmować soczewki przed basenem czy nie wypadną mi do wody w czasie pływania?

Odpowiedź info@alensa.pl

Pływanie w soczewkach kontaktowych – czy to w morzu, rzekach, jeziorach czy basenach – stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia Twoich oczu. Krótko mówiąc, soczewki kontaktowe nigdy nie powinny być narażone na działanie wody. Jeśli otworzysz oczy pod wodą, usuń soczewki w ciągu 10–15 minut i nie używaj ich ponownie. Zawsze zakładaj wodoszczelne, ochronne okulary pływackie, jeśli nie możesz uniknąć noszenia soczewek podczas pływania.

Andrzej

mam pytanie: co oznaczają litery D i N przy addycji?

Odpowiedź info@alensa.pl

Pani Andrzeju. Litery oznaczają oko dominujące (D) i niedominujące (N). Powinno to zostać określone w czasie badania przez okulistę.

Andrzej

Kupiłem Biofinity Multifocal +2,25 addycja +2,00 N. Do czytania znakomite ale na odległość obraz jest rozmazany. Coś jest nie tak z addycją. Poprzednie jakie nosiłem PureVision2 miały Addycję tylko HIGH? Jak to się ma do addycji Biofinity Multifocal?

Odpowiedź info@alensa.pl

Panie Andrzeju, Wartości addycji dla soczewek PureVision 2 to: LOW (+0.75 - +1.50) oraz HIGH (+1.75 - +2.50). Zgodnie z danymi addycja soczewek Biofinity Multifocal mieści się w przedziale HIGH. Mógłby Pan spróbować addycji +2.50 N. Ale warto byłoby skonsultować to z lekarzem.

Hanna

Niesamowice dobrze w nich widzę, coś zadziwiającego. Moje pierwsze podejście do soczewek było kilka lat temu, niesety niezbyt udane, oczy szczypały i miałam wrażenie, że mam coś pod soczewką. Te są zupełnie inne, wygodne i nie mam uczucia suchego oka. Super soczewki, polecam.

Jadzia

soczewki biofinity multifocal to soczewki z comfilcon a, i są naprawdę bardzo wygodne te soczewki. ten materiał wszędzie zachwalają, już wiem dlaczego.

Bartek

Biofinity Multifocal to najlepsze soczewki kontaktowe progresywne dla mnie i polecam osobom, które szukają soczewek wygodnych i dobrze nawilżonych.

Zuza

Witam, to są soczewki miesięczne progresywne i zastanawiam się czy zdejmować je na noc? Nosze Biofinity Multifocal już kilka lat,ale nie wpadłam na to. czasami po prostu jak jestem zmęczona to mi się nie chce bawić wieczorem z czyszczeniem soczewek. Doczytalam się tu u was, że można w tych soczewkach spać?

Odpowiedź info@alensa.pl

Witamy, Owszem, producent tych soczewek, firma CooperVision zatwierdziła spanie w soczewkach Biofinity Multifocal. Niemniej jednak bardzo istotne jest zastosowanie się do wskazówek okulisty, ponieważ spanie w soczewkach czy wydłużony tryb noszenia soczewek Biofinity nie nadaje się dla wszystkich. Zdecydowanie zalecamy konsultację ze specjalistą żeby indywidualnie ocenił ile dni będzie Pani mogła nosić te soczewki kontaktowe bez zdjemowania.