Zespół suchego oka

Około 50% osób noszących soczewki kontaktowe cierpi z powodu zespołu suchego oka. Ale co sprawia, że oczy wysychają? Cóż, odpowiedzi mogą być tylko dwie: staje się tak albo z powodu niedostatecznej produkcji łez, albo z powodu jakichkolwiek defektów filmu łzowego. Jeżeli twoim oczom brakuje odpowiedniego nawilżenia to możesz zacząć odczuwać wielorakie syndromy.

Symptomy związane z zespołem suchego oka:

  • Swędzenie
  • Ból oczu
  • Uczucie “zmęczonych oczu”
  • Zaczerwienione oczy
  • Wrażliwość na światło
  • Uczucie pieczenia
Powodów naszych problemów z zespołem suchego oka należy szukać w naszym środowisku i wśród naszych codziennych aktywności. Jeśli cierpicie z powodu alergii sezonowych, to na pewno mieliście już styczność z tymi objawami, ale są jeszcze inne powody, które mogą wywołać objawy podobne do tych związanych z alergiami. Zarówno ogrzewanie jak i klimatyzacja mogą wpływać negatywnie na stopień nawilżenia naszych oczu. Syndrom widzenia komputerowego również ma bardzo duży wpływ na powstawanie problemów z suchymi oczami. W naszych czasach, wielu z nas spędza nadzwyczaj dużo czasu skupiając wzrok na ekranach komputerów czy urządzeń mobilnych. Niebieskie światło emitowane przez tego rodzaju sprzęty, sprawia, że oko jest nadwyrężone, oraz rzadsze mruganie co prowadzi do wysuszania się zmęczonych oczu.Jeśli to wszystko brzmi dla ciebie znajomo, to nadszedł czas aby dowiedzieć się więcej o tym jak zapobiegać i leczyć zespół suchego oka.

Zapobieganie wysuszania się oczu

Wysuszaniu się oczu można łatwo zapobiegać. Mamy tylko jedna parę oczy na całe życie, więc to niezwykle ważne żeby je leczyć i nie zaniedbywać niezbędnych podstaw. Zdrowa dieta może zdziałać cuda w zapobieganiu schorzeniom i utrzymywaniu oczu w zdrowiu. Warto więc dowiedzieć się więcej o witaminach niezbędnych dla oczu. Jeśli zespól suchego oka wpływa na twoje codzienne życie, warto sięgnąć po nawilżające krople do oczu, które ponownie nawilżą twoje oczy i sprawią, że mrugania ponownie stanie się łatwiejsze. Dla użytkowników soczewek kontaktowych bardzo ważne jest to, aby używać kropli i sprayów, które są dla nich odpowiednie. Twój farmaceuta lub optyk poleci ci produkt, który będzie dla ciebie idealny.

Środki nawilżające sa jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na komfort noszenia soczewek kontaktowych i ogólne zdrowie twoich oczu, nawet jeśli nie używasz soczewek kontaktowych. Na rynku są dostępne różne krople do oczu, których producenci obiecują szybką ulgę dla suchych, zmęczonych oczu. Jednym z najbardziej rewolucyjnych środków nawilżających, których używamy współcześnie jest hialuronian sodu. Środek ten jest znany jest również jako kwas hialuronowy i występuje on naturalnie w ludzkim organizmie, między innymi w tkankach nerwowych i nabłonkowych, a także w stawach. Znajduje się on również w ciele szklistym oka – czyli galerowatej tkance z której składa się gałka oczna.


Funkcje biologiczna hialorunianu sodu:
  • absorbuje wodę
  • działa zarówno nawilżająco i antywstrząsowo
  • ma działanie przeciwbólowe
  • wspomaga regenerację tkanek

Produkty zawierające hialuronian sodu:

Niektórzy producenci zaczęli wykorzystywać wyjątkowe właściwości nawilżając tej substancji do produkcji soczewek kontaktowych. Oprócz tego, ze hialuronian sodu pozwala utrzymać odpowiednie nawilżenie, wspomaga on również przepuszczalność powietrza, dzięki czemu soczewka „oddycha”. Hialuronian sodu uwalnia się stopniowo, tym samym zapewniając komfort na cały dzień. Na rynku dostępne są również płyny, krople i spraye do oczu, które zawiarają tę substancję i również pomagają w niwelowaniu dolegliwości związanych z zespołem suchego oka. W celu ochrony oczu przed wysuszaniem, warto rozważyć zakup soczewek zawierających tę rewolucyjną substancję. Dowiedz się więcej o soczewkach TopVue, których cała gama zawiera hialuronian sodu. Warto również pamiętać o tym, że niezwykle ważne jest utrzymywanie soczewek w czystości. Laim, AQ Pure lub Gelone to popularne, wielozadaniowe płyny do soczewek zawierające tę substancję. Kiedykolwiek poczujesz, że twoje oczy stają się suche użyj kropli i sprayów dla natychmiastowej ulgi.


Blog: Comments

Odpowiedź # - Anuluj