Dowiedz się więcej o okularach przeciwsłonecznych z polaryzacją

Kupując okulary przeciwsłoneczne, mogłeś zwrócić uwagę na popularność okularów z polaryzacją. Coraz więcej renomowanych marek i producentów wypuszcza linie okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją, a niektóre, takie jak Polaroid, nawet specjalizują się w polaryzacji. Ale czym dokładnie jest polaryzacja i jakie są jej zalety? Kiedy należy nosić - lub nie - okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją? Ten krótki przewodnik wyjaśni Ci wszystko, co musisz wiedzieć.

Czym jest polaryzacja?

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją są dostępne w różnych materiałach, kolorach, kształtach i rozmiarach. Ogólnie rzecz biorąc, ciemniejsze kolory zapewniają wyższy poziom polaryzacji. Przede wszystkim para okularów przeciwsłonecznych musi posiadać niezbędną ochronę przed promieniowaniem UV. Natomiast sama polaryzacja dodaje coś więcej: specjalny filtr, który przepuszcza tylko światło zorientowane pionowo, co oznacza, że eliminuje i pochłania światło zorientowane poziomo.

Czym dokładnie jest światło zorientowane poziomo? Cóż, to światło odbija się od poziomych powierzchni. Nasze środowisko stale pochłania lub odbija światło słoneczne w różnych kierunkach; każda pozioma powierzchnia może odbijać światło, które może utrudniać widzenie. Pomyśl na przykład, jak śnieg odbija światło w Twoich oczach. Lub o tym, jak trudno jest zobaczyć mokrą drogę, gdy słońce jest nisko. Światło może również odbijać się od wody np. jezior lub basenów. W naszym otoczeniu jest mnóstwo czynników, które mogą powodować oślepiające odblaski, które w niektórych sytuacjach mogą stać się niebezpieczne. Jednak okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją zostały zaprojektowane, aby temu zapobiec.

Bez polaryzacji

Bez polaryzacji

Z polaryzacją

Z polaryzacją

Jakie są korzyści z okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją?

 • Eliminują irytujące lub oślepiające odblaski.
 • Zapewniają ostrzejsze widzenie i lepszy kontrast w trudnych warunkach oświetleniowych.
 • Pozwalają na lepszą percepcję kolorów w jasnym świetle.
 • Redukują zmęczenie oczu spowodowane odblaskami i intensywnym światłem.
 • Poprawiają komfort przebywania na słońcu.
 • Zapobiegają potencjalnie niebezpiecznym oślepieniom podczas, np. jazdy.
 • Są doskonałym wyborem podczas aktywności na świeżym powietrzu.
 • Działają równie dobrze w cieniu.

Podczas, gdy okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją mają wiele zalet, oto co należy wziąć pod uwagę podczas ich noszenia:

 • Polaryzacja nie zapewnia żadnej dodatkowej ochrony przed promieniowaniem UV.
 • Polaryzacja ma przede wszystkim na celu wyeliminowanie odblasków i odbić w intensywnych warunkach oświetleniowych.
 • Polaryzacja może utrudnić widzenie ekranów LCD.

Crullé: linia okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją

Bez względu na to, czy szukasz okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją, które pasują do codziennego wyglądu, czy potrzebujesz czegoś, bardziej stylowego, Crullé to Twoja marka! Każda para stylowych okularów Crullé łączy w sobie polaryzację z ochroną UV. Linia okularów jest dostępna w wielu różnych kształtach i kolorach. Crullé idealnie pasują do wszystkich preferencji. Te stylowe i trwałe okulary mają niską cenę, więc wypróbuj je teraz!