Dlaczego i jak należy zamawiać okulary online?

Kupowanie okularów przez Internet może początkowo wydawać się nieco przerażające, ale jest wiele powodów, aby spróbować. Oferujemy najlepsze produkty w doskonałej cenie oraz rzetelną obsługę. Po pierwsze, okulary zazwyczaj kupisz taniej przez Internet niż u optyka. Po drugie, jakość okularów będzie co najmniej podobna lub lepsza. Po trzecie, w dzisiejszych czasach możesz wypróbować okulary online; będziesz absolutnie zachwycony tym, jak podobne do prawdziwego jest nasze wirtualne lustro. Chcesz wiedzieć, jak należy zamawiać okulary przez Internet? W tym przewodniku dowiesz się wszystkiego!

Zacznij od znalezienia ulubionych oprawek

Spójrz na nasze oprawki i okulary, znajdziesz tam szeroki wybór modeli i oryginalnych marek. Łatwo wyfiltrujesz różne kształty, style, kolory i marki. Większość modeli posiada także funkcję wirtualnego lustra. Po znalezieniu idealnych oprawek możesz aktywować wirtualne narzędzie testowe. Aktywuje ono dostęp do kamery internetowej i pokaże, jak oprawki będą na Tobie wyglądać w rzeczywistości.

Co sprawia, że wirtualne lustro jest tak wyjątkowe?

Kliknij ikonę kamery obok zdjęcia okularów, aby aktywować nasze wirtualne lustro. Działa to jak zwykłe lustro; aparat uchwyci twoją twarz i dokładnie zastosuje wybrane klatki. Możesz nawet odwrócić głowę, a ramki będą podążać w dowolną stronę. Narzędzie pozwala zobaczyć oprawki pod różnymi kątami i daje efekt, jakbyś je nosił! Dla porównania spójrz na poniższe przykłady. Jedno ze zdjęć zostało wykonane za pomocą naszego wirtualnego lustra, a drugie z rzeczywistymi oprawkami. Czy możesz odgadnąć, które jest które?

Wirtualne przymierzanie okularów

Aby wirtualne lustro dokładnie odzwierciedliło obraz, kliknij ikonę w prawym dolnym rogu i wybierz opcję "mężczyzna" lub "kobieta". Możesz również samodzielnie określić swój rozstaw źrenic. O tym, jak określić odległość źrenic, można przeczytać poniżej.


Glasses virtual try-on

Aby dodatkowo upewnić się, że Twoje okulary dobrze pasują, dodaliśmy rozmiary i wymiary każdej z naszych oprawek. To pozwoli wyobrazić sobie, jakiej wielkości są oprawki oraz pozwoli na porównanie z obecnymi okularami.

Wymiary okularów Wymiary okularów

Wprowadź parametry z recepty

Aby dokonać zamówienia na okulary przez Internet potrzebujesz recepty, która nie powinna być starsza niż 6 miesięcy. Receptę uzyskasz u swojego okulisty lub optyka. Wszystkie potrzebne Ci wartości i parametry powinny znajdować się na tej recepcie. Stąd możesz wprowadzić moc (dioptrie) dla prawego i lewego oka. Uważaj, aby nie pomylić wartości plus (+) i minus (-) podczas zamawiania . Plusowe dioptrie zwykle wskazują na dalekowzroczność, co oznacza, że możesz widzieć dobrze z daleka, ale nie tak dobrze z bliska. Dioptrie minusowe wskazują na krótkowzroczność, co oznacza, że możesz widzieć z bliska, ale będziesz mieć kłopot z widzeniem obiektów, które są daleko. Jeśli znak nie został określony, jest to dioptria dodatnia. Znak równości (=) oznacza dioptrie ujemną. Twoja recepta może również zawierać wartości dla osi i cylindra; wartości te wskazują na astygmatyzm i mogą być wprowadzone w odpowiednie miejsce przy składaniu zamówienia. Jeśli te dodatkowe wartości nie są uzupełnione na Twojej recepcie, po prostu wpisz „0” w tych miejscach w formularzu zamówienia.

Twój specjalista powinien również podać na recepcie dystans między źrenicami (PD), ponieważ będzie on potrzebny do złożenia zamówienia. Nie każdy optometrysta/o­kulista to robi, więc pamiętaj aby o to zapytać. W przeciwnym razie wartość PD możesz też zmierzyć samodzielnie za pomocą naszego narzędzia do pomiaru rozstawu źrenic.

Ostatnio otrzymałeś nową receptę? Jeśli tak, to świetnie! Wyślij ją do nas, aby otrzymać 25 zł zniżki na okulary korekcyjne.

Wystarczy, że wyślesz ją do nas na adres info@alensa.pl a otrzymasz swój rabat!

Po uzupełnieniu wartości z recepty w formularzu zamówienia wybierz rodzaj soczewek, które chcesz zastosować w swoich nowych okularach: oferujemy 4 typy soczewek o różnej grubości. Możesz kupić jednoogniskowe lub progresywne (wieloogniskowe) okulary. Na podstawie wprowadzonych parametrów automatycznie wybierany jest najbardziej odpowiedni typ soczewek. W razie potrzeby możesz ręcznie zmienić ten wybór. Pamiętaj, że niektóre wartości i parametry wymagają określonego rodzaju grubości soczewki, więc zmiana nie zawsze będzie możliwa.

Jeśli nadal martwisz się złożeniem zamówienia lub poprawnym wprowadzeniem parametrów, skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta. Z przyjemnością pomożemy i poprowadzimy Cię przez proces realizacji zamówienia.

Podsumowując: Dlaczego wybrać okulary online?

Rozważ korzyści:

Na co czekasz? Znajdź swoją nową parę okularów tutaj: