Dlaczego i jak należy zamawiać okulary online?

Kupowanie okularów przez Internet może początkowo wydawać się nieco przerażające, ale jest wiele powodów, aby spróbować. Oferujemy najlepsze produkty w doskonałej cenie oraz rzetelną obsługę. Po pierwsze, okulary zazwyczaj kupisz taniej przez Internet niż u optyka. Po drugie, jakość okularów będzie co najmniej podobna lub lepsza. Po trzecie, w dzisiejszych czasach możesz wypróbować okulary online; będziesz absolutnie zachwycony tym, jak podobne do prawdziwego jest nasze wirtualne lustro. Chcesz wiedzieć, jak należy zamawiać okulary przez Internet? W tym przewodniku dowiesz się wszystkiego!

Zacznij od znalezienia ulubionych oprawek

Spójrz na nasze oprawki i okulary, znajdziesz tam szeroki wybór modeli i oryginalnych marek. Łatwo wyfiltrujesz różne kształty, style, kolory i marki. Większość modeli posiada także funkcję wirtualnego lustra. Po znalezieniu idealnych oprawek możesz aktywować wirtualne narzędzie testowe. Aktywuje ono dostęp do kamery internetowej i pokaże, jak oprawki będą na Tobie wyglądać w rzeczywistości.

Co sprawia, że wirtualne lustro jest tak wyjątkowe?

Kliknij ikonę kamery obok zdjęcia okularów, aby aktywować nasze wirtualne lustro. Działa to jak zwykłe lustro; aparat uchwyci twoją twarz i dokładnie zastosuje wybrane klatki. Możesz nawet odwrócić głowę, a ramki będą podążać w dowolną stronę. Narzędzie pozwala zobaczyć oprawki pod różnymi kątami i daje efekt, jakbyś je nosił! Dla porównania spójrz na poniższe przykłady. Jedno ze zdjęć zostało wykonane za pomocą naszego wirtualnego lustra, a drugie z rzeczywistymi oprawkami. Czy możesz odgadnąć, które jest które?

Wirtualne przymierzanie okularów

Aby wirtualne lustro dokładnie odzwierciedliło obraz, kliknij ikonę w prawym dolnym rogu i wybierz opcję "mężczyzna" lub "kobieta". Możesz również samodzielnie określić swój rozstaw źrenic. O tym, jak określić odległość źrenic, można przeczytać poniżej.


Glasses virtual try-on

Aby dodatkowo upewnić się, że Twoje okulary dobrze pasują, dodaliśmy rozmiary i wymiary każdej z naszych oprawek. To pozwoli wyobrazić sobie, jakiej wielkości są oprawki oraz pozwoli na porównanie z obecnymi okularami.

Wymiary okularów Wymiary okularów

Wprowadź parametry z recepty

Aby dokonać zamówienia na okulary przez Internet potrzebujesz recepty, która nie powinna być starsza niż 6 miesięcy. Receptę uzyskasz u swojego okulisty lub optyka. Wszystkie potrzebne Ci wartości i parametry powinny znajdować się na tej recepcie. Stąd możesz wprowadzić moc (dioptrie) dla prawego i lewego oka. Uważaj, aby nie pomylić wartości plus (+) i minus (-) podczas zamawiania . Plusowe dioptrie zwykle wskazują na dalekowzroczność, co oznacza, że możesz widzieć dobrze z daleka, ale nie tak dobrze z bliska. Dioptrie minusowe wskazują na krótkowzroczność, co oznacza, że możesz widzieć z bliska, ale będziesz mieć kłopot z widzeniem obiektów, które są daleko. Jeśli znak nie został określony, jest to dioptria dodatnia. Znak równości (=) oznacza dioptrie ujemną. Twoja recepta może również zawierać wartości dla osi i cylindra; wartości te wskazują na astygmatyzm i mogą być wprowadzone w odpowiednie miejsce przy składaniu zamówienia. Jeśli te dodatkowe wartości nie są uzupełnione na Twojej recepcie, po prostu wpisz „0” w tych miejscach w formularzu zamówienia.

Twój specjalista powinien również podać na recepcie dystans między źrenicami (PD), ponieważ będzie on potrzebny do złożenia zamówienia. Nie każdy optometrysta/o­kulista to robi, więc pamiętaj aby o to zapytać. W przeciwnym razie wartość PD możesz też zmierzyć samodzielnie za pomocą naszego narzędzia do pomiaru rozstawu źrenic .

Ostatnio otrzymałeś nową receptę? Jeśli tak, to świetnie! Wyślij ją do nas, aby otrzymać 25 zł zniżki na okulary korekcyjne.

Wystarczy, że wyślesz ją do nas na adres info@alensa.pl a otrzymasz swój rabat!

Po uzupełnieniu wartości z recepty w formularzu zamówienia wybierz rodzaj soczewek, które chcesz zastosować w swoich nowych okularach: oferujemy 4 typy soczewek o różnej grubości. Możesz kupić jednoogniskowe lub progresywne (wieloogniskowe) okulary. Na podstawie wprowadzonych parametrów automatycznie wybierany jest najbardziej odpowiedni typ soczewek. W razie potrzeby możesz ręcznie zmienić ten wybór. Pamiętaj, że niektóre wartości i parametry wymagają określonego rodzaju grubości soczewki, więc zmiana nie zawsze będzie możliwa.

Jeśli nadal martwisz się złożeniem zamówienia lub poprawnym wprowadzeniem parametrów, skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta. Z przyjemnością pomożemy i poprowadzimy Cię przez proces realizacji zamówienia.

Podsumowując: Dlaczego wybrać okulary online?

Rozważ korzyści:

Na co czekasz? Znajdź swoją nową parę okularów tutaj: