Nasze dodatki oraz powłoki ochronne do soczewek okularowych

W dzisiejszych czasach wszyscy chcemy tego, co najlepsze dla naszego wzroku, a to oznacza, że stawiamy wysokie wymagania naszym okularom. Wiele soczewek do okularów można wzmocnić i ulepszyć różnymi zabiegami i powłokami. Mają one na celu poprawę wydajności, trwałości i komfortu. Do naszych soczewek standardowo - bez dodatkowych opłat - dołączamy zestaw zaawansowanych powłok . Oferta obejmuje zarówno soczewki jednoogniskowe, jak i progresywne(wieloogniskowe) soczewki. Oferujemy również możliwość dodania dodatkowych funkcji do wybranych soczewek. Zastanawiasz się, do czego służą te wszystkie powłoki? Spójrz niżej:

Nasze standardowe powłoki dla soczewek

Poniższe powłoki są zawsze uwzględniane przez naszych doświadczonych optyków przy zakupie pary okularów w Alensa. W ten sposób możesz mieć pewność, że okulary, które nosisz, mają najnowocześniejsze soczewki, które zapewnią ostry i wyraźny obraz.

1. Filtr UV

Filtr chroniący przed szkodliwymi promieniami UV

2. Antyrefleks

Chociaż soczewka okularowa jest przezroczysta, jest to powierzchnia przypominająca szkło, która zawsze odbija światło, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Powłoka antyrefleksyjna sprawi, że odbite światło nie będzie utrudniać Ci widzenia. Dzięki temu Twoje oczy będą zawsze widoczne z przodu i nie będą zasłaniały ich odblaski wychwycone przez soczewki. Powłoka eliminuje również odblaski i oślepiające refleksy z tyłu. Przykładowy scenariusz, w którym może to mieć znaczenie, to jazda w nocy. Ponieważ odblaski mogą być bardzo niewygodne i stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa, zaleca się zawsze zaopatrzyć się w powłokę przeciwodblaskową dla nowych okularów. Na szczęście zapewnimy Ci ochronę!

Okulary z powłoką antyrefleksyjną

3. Powłoka utwardzająca

Ci z Was, którzy noszą okulary, wiedzą, że okulary są bardzo narażone, bez względu na to, jak bardzo jesteśmy ostrożni! Czasami przypadkowo je upuścimy, wpadniemy na coś lub nie zawsze wyczyścimy je prawidłowo. Niestety żadna soczewka nie jest sama w sobie odporna na zarysowania. Jednak dodanie utwardzonej powłoki odpornej na zarysowania do soczewek sprawia, że są one znacznie trwalsze. W ten sposób nie musisz martwić się o uszkodzone soczewki, co jest szczególnie przydatne w przypadku dzieci.

Okulary z powłoką utwardzającą

4. Powłoka samoczyszcząca

Zwykle nosimy nasze okulary na co dzień, więc są one stale narażone na brud i cząsteczki kurzu, skutkiem tego widoczność może być utrudniona. Z tego powodu często używamy do czyszczenia okularów specjalnych sprayów lub ściereczek. Nie wspominając o tym, że nie zawsze łatwo jest ponownie uzyskać krystalicznie czyste soczewki. Powłoka samoczyszcząca sprawia, że do soczewek przylega znacznie mniej brudu i kurzu, co znacznie ułatwia ich czyszczenie . Ten rodzaj powłoki sprawi, że Twoje okulary będą dłużej czyste. Powszechnym nieporozumieniem jest to, że soczewki z powłoką samoczyszczącą nie wymagają konserwacji, ale to nieprawda. Przekonasz się jednak, że dzięki tej powłoce utrzymanie czystych soczewek przez cały dzień zajmuje znacznie mniej wysiłku i czasu.

Okulary z powłoką samoczyszczącą

5. Powłoka hydrofobowa

Nie tylko brud i kurz stanowią problem dla okularów, ale także woda. Deszcz lub rozpryski wody mogą poplamić soczewki, a mgła może utrudnić widzenie. Wszyscy, którzy noszą okulary, tego doświadczyli: jesteś na zewnątrz w deszczu lub zimnie, a gdy wchodzisz do pokoju, musisz zetrzeć krople lub mgłę z okularów. Problemem nie jest tylko woda ze źródeł zewnętrznych. Pot również łatwo skrapla się na soczewkach. Powłoka hydrofobowa odrzuca wodę i wilgoć z soczewek. Czyni to poprzez osłabienie wiązania powierzchniowego pomiędzy kroplą wody a powierzchnią soczewki. Dzięki temu soczewki nie zaparowują ani nie plamią, gdy wchodzą w kontakt z wilgocią. Powłoka hydrofobowa jest również antystatyczna, co powoduje odpychanie cząstek kurzu. Innymi słowy, wraz z powłoką samoczyszczącą, hydrofobowa powłoka pomoże utrzymać soczewki w czystości.

Okulary z powłoką hydrofobową

Specjalne dodatki do soczewek okularowych

Kupując u nas okulary, możesz wybrać dodatkowe właściwości, aby ulepszyć lub zmienić soczewki. Oto, co oferujemy:

1. Filtr blokujący niebieskie światło

Filtruje i blokuje niebieskie światło z urządzeń cyfrowych, takich jak telefony, tablety i ekrany komputerów. Zmniejszy to zmęczenie oczu, zwiększy produktywność i poprawi nawyki dotyczące snu.

Dowiedz się więcej o filtrze blokującym niebieskie światło
Okulary z filtrem blokującym niebieskie światło

2. Soczewka fotochromowa

Soczewki fotochromowe przyciemniają się w zależności od zmieniających się warunków oświetleniowych. W pomieszczeniach są przejrzyste i ciemnieją pod wpływem promieni UV. W razie potrzeby chroni to oczy.

Dowiedz się więcej o okularach fotochromowych
Okulary z soczewkami fotochromowymi

3. Przeciwsłoneczne okulary korekcyjne

Dzięki temu soczewki korekcyjne staną się odpowiednimi okularami przeciwsłonecznymi, aby chronić oczy przed promieniami UV. Oferujemy kilka poziomów trwałego barwienia. 85% zabarwienia zapewnia efekt równoważny zwykłym okularom przeciwsłonecznym. I na tym nie koniec! Jeśli chcesz, możesz również dodać polaryzację lub powłokę lustrzaną do naszych korekcyjnych soczewek przeciwsłonecznych.

Dowiedz się więcej o przeciwsłonecznych okularach korekcyjnych
Przeciwsłoneczne okulary korekcyjne

Index, czyli współczynnik załamania światła

Oferujemy wybór pomiędzy soczewkami o współczynniku załamania światła 1,5 - 1,6 - 1,67 i 1,74. Jaka jest różnica między tymi współczynnikami załamania światła? Cóż, różne materiały mają inny współczynnik załamania światła. Współczynnik załamania soczewki odnosi się do tego, jak soczewka załamuje (zgina) światło, co zależy od tego, jak szybko światło przemieszcza się przez materiał. Światło porusza się wolniej, im wyższa jest liczba.

Współczynnik załamania dla okularów