Dowiedz się więcej o filtrze blokującym niebieskie światło

filtr blokujący niebieskie światło

Niebieskie światło zawsze było częścią naszego życia; jest częścią spektrum światła naturalnego i zapewnia nam koncentrację, optymizm i brak senności w ciągu dnia. Samo niebieskie światło niekoniecznie jest złe, ale współczesne życie przyniosło pewne zmiany: ekrany i technologię. Ciągle używamy urządzeń - smartfonów, komputerów lub tabletów - które emitują dużą ilość niebieskiego światła zarówno w dzień, jak i w nocy. Ciągłe wpatrywanie się w ekran i w emitowane przez niego niebieskie światło powoduje tendencję do zmęczenia i podrażnienia naszych oczu. Ten stan nazywa się cyfrowym zmęczeniem oczu. Ludzie często pod koniec dnia czują, że ich oczy są suche i czerwone, a także odczuwają lekki ból głowy i trudno jest im zasnąć.

Tutaj przydaje się filtr blokujący niebieskie światło. Ten filtr pochłania część niebieskiego światła z ekranów, co zmniejsza zmęczenie oczu. Kupując u nas okulary, oferujemy możliwość dodania filtra blokującego niebieskie światło do soczewek okularowych . Nasze filtry blokujące światło niebieskie pochłaniają do 20% całego światła niebieskiego. Ten innowacyjny filtr zawierają nie tylko okulary! W dzisiejszych czasach znajdziesz również soczewki kontaktowe , które zawierają filtr blokujący szkodliwe niebieskie światło. (Produkty blokujące niebieskie światło są najbardziej skuteczne, gdy są używane w pomieszczeniach).

Jakie są zalety filtra blokującego niebieskie światło?

Okulary blokujące niebieskie światło mają lepsze właściwości optyczne, gdy długo wpatrujesz się w ekran:

 • Zauważysz mniej zniekształceń i zobaczysz bardziej realistyczny obraz.
 • Filtr wyeliminuje odblaski i odbicia światła.
 • Wszystkie soczewki okularowe w cenie zawierają: filtr UV, hartowaną soczewkę, antyrefleks, powłokę samoczyszczącą i powłokę hydrofobową.

Mniej intensywne niebieskie światło będzie miało pozytywny wpływ na Twoje ciało:

 • Noszenie okularów blokujących niebieskie światło podczas długotrwałego korzystania z ekranu pomoże zrelaksować się Twoim oczom, dzięki czemu będą mniej zmęczone i podrażnione.
 • Okulary blokujące niebieskie światło mogą pomóc poprawić cykl snu, ponieważ nadmierne niebieskie światło powstrzymuje organizm przed wytwarzaniem melatoniny, która zwykle pomaga w zasypianiu.
 • Mniej niebieskiego światła może pomóc Twoim oczom lepiej skupić się po wielu godzinach spędzonych przed ekranem.

Kto powinien korzystać z okularów lub soczewek blokujących niebieskie światło?

W dzisiejszych czasach każdy zyskałby na noszeniu okularów lub soczewek blokujących niebieskie światło, zwłaszcza Ci, którzy spędzają długie godziny przy swoich komputerach lub telefonach. Tak więc, jeśli jesteś pracownikiem biurowym, studentem, graczem lub po prostu jesteś częścią uprzemysłowionego społeczeństwa XXI wieku, prawdopodobnie używasz tego typu urządzeń w znacznym stopniu i z pewnością skorzystasz z pomocy okularów blokujących światło niebieskie.

Co jeszcze możesz zrobić?

Jeśli niebieskie światło stanowi dla Ciebie prawdziwy problem i często masz bóle głowy lub czerwone i podrażnione oczy, zalecamy również następujące czynności:

 • Rób regularne przerwy od ekranu i co jakiś czas odwracaj wzrok *.
 • Nie siedź zbyt blisko ekranu.
 • Użyj specjalnego matowego filtra do ekranu, który eliminuje odblaski.
 • Staraj się skracać czas spędzony przy ekranie, szczególnie przed snem.
 • Upewnij się, że w pomieszczeniu, w którym pracujesz, jest wystarczająca ilość światła.
 • Postaw na jakość i komfort używając kropli do oczu.

* Spróbuj zastosować regułę 20-6(20)-20: co 20 minut odwróć wzrok od ekranu na odległość około 6 metrów (20 stóp). Rób to przez 20 sekund.