FAQ - soczewki kontaktowe

Jeśli masz pytania dotyczące zamówień na Alensa.pl a nie soczewek kontaktowych to zapoznaj się z naszą stroną dotyczącą najczęściej zadawanych pytań o zamówienie (FAQ).

Rozpoczęcie noszenia soczewek kontaktowych

 1. W jakim wieku mogę zacząć nosić soczewki i czy są bezpieczne dla dzieci?
 2. Czy soczewki kontaktowe mogą wypaść z moich oczu?
 3. Czy mogę spać w moich soczewkach?
 4. Czy soczewki kontaktowe powodują ból lub dyskomfort?
 5. Czy trudno jest włożyć i wyjąć soczewki kontaktowe?
 6. Czy soczewki kontaktowe mogą utknąć w oku lub zgubić się?
 7. Jak mogę sprawdzić, czy soczewka kontaktowa jest odwrócona „na drugą stronę“?
 8. Czy kolorowe soczewki kontaktowe mogą wpływać na widzenie kolorów?
 9. Na ile dni wystarcza jedno opakowanie soczewek kontaktowych?

Kupowanie soczewek kontaktowych przez Internet

 1. Znam parametry (moc lub receptę) moich okularów. Czy mogę użyć tej samej recepty do zamówienia moich soczewek kontaktowych?
 2. Czy soczewki kontaktowe są drogie?
 3. Jak czytać i interpretować moją receptę?
 4. Czy istnieje jakakolwiek różnica między prawą a lewą soczewką kontaktową?
 5. Czy w Polsce mogę kupić soczewki kontaktowe bez recepty?
 6. Czy bezpieczne jest kupowanie soczewek kontaktowych przez Internet?
 7. Czy mogę dostać tutaj soczewki próbne?
 8. Czy mogę zamówić soczewki lub płyn do soczewek, których wcześniej nie próbowałem?
 9. Czy mogę zamówić na Alensa.pl marki, takie jak soczewki Easyvision od Specsavers, iWear lub Boots?
 10. Jaka jest różnica między D i N w soczewkach kontaktowych?

Dbanie o soczewki kontaktowe

 1. Jak dbać o moje soczewki kontaktowe?
 2. Co oznacza "pocieranie soczewek kontaktowych" i dlaczego jest to ważne?
 3. Czy mogę używać wody z kranu do czyszczenia lub przechowywania soczewek?
 4. Czy powinienem zastosować krople do oczu przed lub po włożeniu soczewek kontaktowych?
 5. W jaki sposób mogę zapobiec dostaniu się makijażu na moje soczewki kontaktowe?

Sport i względy specjalne

 1. Czy mogę uprawiać sport w soczewkach kontaktowych?
 2. Czy mogę pływać w soczewkach kontaktowych?
 3. Czy mogę nosić moje soczewki kontaktowe pod prysznicem lub w wannie lub w saunie lub łaźni parowej?
 4. Czy mogę używać soczewek kontaktowych na leżaku lub podczas opalania?
 5. Czy mogę używać soczewek kontaktowych jeśli mam bardzo suche oczy?
 6. Czy mogę nosić soczewki kontaktowe jeśli mam alergie?
 7. Czy mogę nosić soczewki kontaktowe dłużej niż zalecany okres czasu?
 8. Czy nadal mogę używać soczewek po ich dacie ważności?

Rozpoczęcie noszenia soczewek kontaktowych

Jeśli dopiero zaczynasz noszenie soczewek kontaktowych i masz pewne obawy lub pytania dotyczące soczewek, to przeczytaj poniższe. Możesz tutaj znaleźć odpowiedzi, których szukasz.

1. W jakim wieku mogę zacząć nosić soczewki i czy są bezpieczne dla dzieci?

Używanie soczewek kontaktowych nie jest ograniczone wiekiem. Soczewki kontaktowe noszone są zarówno przez dzieci, jak i osoby w podeszłym wieku.

Soczewki kontaktowe potrzebują przyzwyczajenia się do nich i trzeba się nauczyć, jak je aplikować i usuwać, a także jak dbać o higienę i właściwą pielęgnację soczewek. Chociaż soczewki kontaktowe są całkowicie bezpieczne dla dzieci, zaczyna się od zalecenia i kilku dokładnych instrukcji od twojego okulisty. Motywacja i chęć dzieci do przestrzegania surowych zasad pielęgnacji i higieny soczewek mogą decydować o tym, czy są gotowe do noszenia soczewek kontaktowych.

2. Czy soczewki kontaktowe mogą wypaść z moich oczu?

Jeśli nosisz soczewki najbardziej odpowiednie do Twoich oczu, prawidłowo wkładasz i wyjmujesz soczewki kontaktowe, powinny one pozostać na swoim miejscu. W rzadkich przypadkach soczewki mogą chwilowo zsunąć się z miejsca, ale pozostaną one w oku, dopóki nie zostaną przesunięte z powrotem na miejsce.

3. Czy mogę spać w moich soczewkach?

Tylko soczewki kontaktowe zaprojektowane specjalnie do przedłużonego lub ciągłego noszenia mogą być noszone podczas snu. Nigdy nie powinieneś nosić soczewek w sposób ciągły, chyba że został zalecony przez Twojego specjalistę. We wszystkich innych przypadkach należy postępować zgodnie z harmonogramem wymiany wskazanym przez producenta i wyjąć soczewki przed snem.

4. Czy soczewki kontaktowe powodują ból lub dyskomfort?

Soczewka kontaktowa dopasowana do oka nigdy nie będzie sprawiała bólu ani nieprzyjemności. Właściwie powinieneś prawie zapomnieć, że je nosisz. Początkujący użytkownicy mogą odczuwać pewien dyskomfort podczas pierwszych dni noszenia, a prawdopodobnie poczujesz pewien dyskomfort, jeśli soczewka jest odwrócona. W obu przypadkach ten dyskomfort zniknie jednak szybko po przyzwyczajeniu oka do soczewki lub po odwróceniu soczewki na prawidłową stronę do jej prawidłowej pozycji. Jeśli odczuwasz trwały dyskomfort lub ból, natychmiast skonsultuj się ze swoim specjalistą.

5. Czy trudno jest włożyć i wyjąć soczewki kontaktowe?

Zakładanie i zdejmowanie soczewek może wymagać trochę wprawy, ale szybko się do tego przyzwyczaisz! Pomocne może być przeczytanie naszego przewodnika dotyczącego poprawnej aplikacji i wyjmowania soczewek kontaktowych.

6. Czy soczewki kontaktowe mogą utknąć w oku lub zgubić się?

Dobre wieści! Twoje soczewki nigdy się nie ześlizgną i nie zgubią się za twoimi oczami! Anatomia oka to uniemożliwia. Wyschnięta soczewka może utknąć pod górną powieką, ale nie martw się. Aby ją uwolnić, po prostu zamknij oko, delikatnie pomasuj powieki, a następnie zamrugaj kilka razy. Zastosuj krople do oczu lub odpowiedni środek zwilżający, aby ułatwić manewrowanie soczewką z powrotem na miejsce. Właściwie dopasowana soczewka z łatwością wsunie się z powrotem na swoje miejsce.

7. Jak mogę sprawdzić czy soczewka kontaktowa jest odwrócona „na drugą stronę“?

Niektóre soczewki są wyposażone w laserowo wygrawerowane litery lub cyfr, które umożliwiają sprawdzenie, czy jest odwrócona „na drugą stronę“. Jeśli jednak soczewka nie jest oznaczona lub po prostu go nie widać, możesz również sprawdzić kształt soczewki, umieszczając ją na czubku palca. Kształt, którego szukasz, jest gładki, z krawędziami skierowanymi do góry, jak połowa kulki. Gdy krawędzie są skierowane na zewnątrz, podobnie jak krawędź miski, soczewka jest na wylot i musi zostać odwrócona.


przed założeniem sprawdź czy Twoja soczewka jest odwrócona na właściwą stronę

8. Czy kolorowe soczewki kontaktowe mogą wpływać na widzenie kolorów?

Ludzkie oko widzi świat przez czarną źrenicę pośrodku kolorowej tęczówki. Kolorowe soczewki kontaktowe są przeźroczyste w środku, dlatego zmieniają tylko kolor tęczówki. Twoje widzenie pozostaje niezmienione. Jednak możliwe jest, że twoje widzenie może być lekko zmienione w warunkach słabego oświetlenia, gdy twoja źrenica się rozszerza. Średnica tej przezroczystej części kolorowych soczewek jest ustandaryzowana przez producenta w celu dopasowania do większości użytkowników.

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą koloru oczu, zapoznaj się z naszym poradnikiem dotyczącym kolorowych soczewek kontaktowych, aby uzyskać więcej wskazówek.

9. Ile dni wystarcza jedno opakowanie soczewek kontaktowych?

Ilość soczewek w opakowaniu nie wskazuje liczby par. Jeśli masz taką samą receptę dla obu oczu, pola będą trwać w następujący sposób:

 • Jedno opakowanie 30 szt. jednodniowych soczewek kontaktowych wystarczy na 15 dni
 • Jedno opakowanie 6 szt. miesięcznych soczewek kontaktowych wystarczy na 3 miesiące
 • Jedno opakowanie 3 szt. miesięcznych soczewek kontaktowych da Ci jedną parę i jedną dodatkową soczewkę
 • Jedno opakowanie 6 szt. dwutygodniowych soczewek kontaktowych da Ci 3 pary, które wystarczą na 6 tygodni

Powrót na górę

Kupowanie soczewek kontaktowych przez Internet

Kupowanie soczewek kontaktowych przez internet jest łatwe i opłacalne. Jeśli posiadasz ważną receptę od swojego optyka, możesz kupić soczewki online, a nie tylko w stacjonarnym sklepie optycznym. Jeśli masz więcej pytań na temat zamawiania online, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

10. Znam parametry (moc lub receptę) moich okularów. Czy mogę użyć tej samej recepty do zamówienia moich soczewek kontaktowych?

Twoja recepta na okulary różni się od recepty na soczewki kontaktowe w większości przypadków - szczególnie w przypadku wysokich mocy. Soczewki kontaktowe są noszone bliżej oka niż okulary, co wiąże się ze zmianą parametrów.

Kolejnym równie ważnym parametrem dla soczewek kontaktowych jest krzywizna rogówki. Krzywizna soczewki musi dokładnie pasować do krzywizny rogówki. Przejście na soczewki kontaktowe rozpocznij najpierw #. Twój specjalista (optometrysta lub specjalista w zakresie soczewek kontaktowych) określi następnie parametr twojej krzywizny i wartość, która jest dla ciebie najlepsza.

11. Czy soczewki kontaktowe są drogie?

To prawda, że soczewki kontaktowe to trochę inwestycja. Jednak oferują one wiele korzyści w porównaniu ze standardowymi okularami, a w niektórych przypadkach mogą nawet okazać się tańsze. Twoje założenia dotyczące budżetu i stylu życia są dobrym miejscem do rozpoczęcia. Czy będziesz je nosić codziennie, czy tylko od czasu do czasu? W Alensa oferujemy szeroką gamę niedrogich soczewek aby zapewnić najniższy możliwy koszt.

12. Jak czytać i interpretować moją receptę?

Czy trudno jest Ci odczytać wszystkie liczby, wartości i parametry na Twojej recepcie z soczewkami? Być może nasz przewodnik dotyczący czytania recepty może być pomocny.

13. Czy istnieje jakakolwiek różnica między prawą a lewą soczewką kontaktową?

Jeśli masz na recepcie takie same parametry dla obu oczu, wtedy nie ma różnicy między prawą a lewą soczewką. W takim przypadku można kupić jedno opakowanie soczewek kontaktowych i używać ich dla obu oczu. Jeśli potrzebujesz innej recepty na lewe i prawe oko, potrzebujesz co najmniej 2 opakowań. Dobrym pomysłem jest oznaczenie opakowań literami "L" i "P", aby wiedzieć, za każdym razem, gdy wkładasz nową parę soczewek. W celu zamówienia produktu na Alensa.pl nie ma różnicy między lewym a prawym okiem przy wprowadzaniu parametrów. Wystarczy kliknąć przycisk + Wybierz parametry dla drugiego oka, aby kontynuować.

14. Czy w Polsce mogę kupić soczewki kontaktowe bez recepty?

Zgodnie z obowiązującym prawem dozwolone jest kupowanie soczewek kontaktowych przez Internet bez przedstawiania recepty. Kupujący musi posiadać ważną receptę od licencjonowanego okulisty, ale sprzedawca nie musi tego potwierdzać. Dowiedz się więcej na temat kupowania soczewek bez recepty.

15. Czy bezpieczne jest kupowanie soczewek kontaktowych przez Internet?

Zawsze ważne jest zachowanie czujności podczas zakupów online, szczególnie w przypadku soczewek kontaktowych. Wiemy, jak ważne jest, aby twoje oczy były bezpieczne, zdrowe i szczęśliwe. Dlatego dostarczamy tylko oryginalne produkty zakupione bezpośrednio od najbardziej szanowanych producentów na świecie. Jeśli wystąpi problem z jedną z twoich soczewek, skierujemy się bezpośrednio do dostawcy, aby rozwiązać ten problem. Współpracujemy z jednymi z najbardziej zaufanych firm dostarczających przesyłki, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoje zamówienie dotrze bezpiecznie i na czas.

16. Czy mogę dostać tutaj soczewki próbne?

Tylko optyk lub okulista jest upoważniony do zapewnienia soczewek próbnych po dokładnym zbadaniu. Wyjątkiem od tej zasady jest nasza marka soczewek kontaktowych TopVue, która zawiera gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jesteś zadowolony, możesz zwrócić nieużywane soczewki, aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy.

17. Czy mogę zamówić soczewki lub płyn do soczewek, których wcześniej nie próbowałem?

Zamów tylko soczewki kontaktowe, które zostały przepisane przez okulistę. Zmiana na nową markę lub typ bez porady specjalisty zawsze stwarza ryzyko, że nowe soczewki nie będą dla Ciebie odpowiednie, powodując dyskomfort lub poważniejsze komplikacje zdrowotne. To samo dotyczy płynów do soczewek kontaktowych.

18. Czy mogę zamówić na Alensa.pl marki, takie jak soczewki Easyvision od Specsavers, iWear lub Boots?

Wielu optyków i sklepów optycznych, takich jak Specsavers, iWear, Boots, Optical Express, Vision Express i innych, oferuje własne marki soczewek kontaktowych, które być może znasz. Są to zazwyczaj przepakowane, własne wersje markowych soczewek od zaufanych producentów, takich jak CooperVision, Bausch & Lomb i Alcon. Oznacza to, że łatwo znajdziesz te same soczewki tutaj na Alensa.pl pod inną nazwą.

19. Jaka jest różnica między D i N w soczewkach kontaktowych?

W przypadku korzystania z okularów wieloogniskowych lub dwuogniskowych konieczne jest określenie dominującego i nie dominującego oka w celu zapewnienia prawidłowej korekcji wzroku. Dominujące oko, powszechnie oznaczane jako "D" skupia się przede wszystkim na widzeniu z daleka, podczas gdy oko niedominujące, oznaczone jako "N" jest związane z widzeniem z bliska. Tylko niektóre marki soczewek wieloogniskowych używają D/N, więc możesz nie widzieć tego terminu na swojej recepcie. Zdecydowanie zalecamy skonsultowanie się ze specjalistą w przypadku, gdy potrzebujesz soczewek z tym dodatkiem.

Powrót na górę

Dbanie o soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe wymagają właściwej pielęgnacji, uwagi i higieny. Oto kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących pielęgnacji soczewek.

20. Jak dbać o moje soczewki kontaktowe?

Pielęgnacja soczewek kontaktowych jest bardzo łatwa i nie wymaga dużego wysiłku. Dzisiejsze miękkie soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku wymagają tylko jednego rodzaju płynu do czyszczenia, płukania i przechowywania. A jeśli używasz jednodniowych soczewek kontaktowych, nie musisz się martwić o czyszczenie lub przechowywanie. Po prostu wyrzuć je na koniec każdego dnia.

21. Co oznacza "pocieranie soczewek kontaktowych" i dlaczego jest to ważne?

Pocieranie soczewek powinno zawsze być częścią procesu czyszczenia, czy to przed umieszczeniem ich na noc w pojemniku, czy rano przed ich założeniem. Umieść soczewkę w dłoni razem uniwersalnym płynem do soczewek i delikatnie przetrzyj ją palcem. Pocieranie soczewki roztworem znacznie zmniejsza ilość osadów, które pozostają na soczewce po dezynfekcji. Na rynku dostępnych jest wiele uniwersalnych płynów "NO RUB", które zapewniają natychmiastową dezynfekcję soczewki, ale korzyści płynące z szybkiego przetarcia soczewek są niezaprzeczalne. To łatwy nawyk, który może pomóc w utrzymaniu czystości soczewek i zdrowszych oczu.

22. Czy mogę używać wody z kranu do czyszczenia lub przechowywania soczewek?

W żadnym wypadku nie używaj wody ani żadnych innych płynów (w tym śliny) do czyszczenia lub przechowywania soczewek kontaktowych. Woda z kranu, a nawet woda butelkowana lub destylowana, może przenosić bakterie i spowodować poważne problemy zdrowotne! Unikaj tego błędu korzystając profesjonalnych płynów do soczewek kontaktowych. Oznacza to, że jeszcze ważniejsze jest planowanie z wyprzedzeniem, jeśli podróżujesz, wybierasz się na siłownię, a nawet przewidujesz dłuższą pracę w biurze. Zawsze miej zapasowy pojemnik i podróżną butelkę z płynem, abyś nie był nieprzygotowany, gdy jesteś poza domem.

23. Czy powinienem zastosować krople do oczu przed lub po włożeniu soczewek kontaktowych?

Krople do oczu to w rzeczywistości sztuczne łzy, które nawilżają i chronią oczy, więc można je całkowicie bezpiecznie zastosować przed lub po założeniu soczewek.

Zaleca się, aby osoby noszące soczewki kontaktowe nakładały gęste krople do oczu (żelowe) przed założeniem soczewek. Umożliwi to rozprowadzenie kropli w całym oku, dzięki czemu aplikacja soczewek kontaktowych będzie łatwiejsza i wygodniejsza.

24. W jaki sposób mogę zapobiec dostaniu się makijażu na moje soczewki kontaktowe?

Makijaż i soczewki kontaktowe mogą koegzystować, ale najważniejsza jest ostrożność!

 • Unikaj oleistych lub kremowych makijaży
 • Staraj się używać produktów na bazie wody i antyalergicznych
 • Załóż soczewki przed nałożeniem makijażu i wyjmij je przed usunięciem makijażu
 • Dobrze umyj ręce
 • Podczas korzystania z pudru zamknij oczy podczas aplikacji i usuń nadmiar przed ponownym otwarciem
 • Nie nakładaj tuszu do rzęs zbyt blisko gałki ocznej i unikaj tzw. "przedłużających" tuszy do rzęs, które zawierają włókna.

Na koniec, nie zapomnij wymienić swoich produktów i często myj swoje pędzle i gąbki, aby zapobiec gromadzeniu się i rozprzestrzenianiu się bakterii i innych zanieczyszczeń. Twoje oczy są bardziej wrażliwe niż twoja delikatna skóra, więc zachowaj ostrożność podczas nakładania jakichkolwiek produktów w okolicy oczu.

Powrót na górę

Sport i względy specjalne

Jeśli jesteś zagorzałym (lub okazjonalnym) sportowcem lub masz inne pytania dotyczące noszenia soczewek kontaktowych w życiu codziennym, przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

25. Czy mogę uprawiać sport w soczewkach kontaktowych?

Jedną z największych zalet soczewek kontaktowych - w stosunku do okularów - jest możliwość uprawiania sportu podczas ich noszenia. Oferują one lepsze widzenie peryferyjne, są wygodne i nie ulegają wpływom warunków pogodowych, takich jak deszcz czy mgła, i pozwalają sportowcom bezpiecznie i wygodnie nosić ochronne nakrycia głowy. Bezpiecznie jest powiedzieć, że soczewki są drogą do zrobienia, jeśli potrzebujesz korekcji wzroku podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu.

26. Czy mogę pływać w soczewkach kontaktowych?

Pływanie w soczewkach kontaktowych - czy to w morzu, rzekach, jeziorach czy basenach - stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia Twoich oczu. Krótko mówiąc, soczewki kontaktowe nigdy nie powinny być narażone na działanie wody. Jeśli otworzysz oczy pod wodą, usuń soczewki w ciągu 10-15 minut i nie używaj ich ponownie. Woda morska może powodować wyschnięcie soczewek i przyklejenie do rogówki. Zawsze zakładaj wodoszczelne, ochronne okulary pływackie, jeśli nie możesz uniknąć noszenia soczewek podczas pływania.

27. Czy mogę nosić moje soczewki kontaktowe pod prysznicem lub w wannie lub w saunie lub łaźni parowej?

Woda z kranu i pot zawierają bakterie i nigdy nie powinny wchodzić w kontakt z twoimi soczewkami. Mydła i inne chemikalia w twoich produktach do kąpieli mogą również być niebezpieczne dla twoich oczu. Noszenie soczewek w gorących, suchych lub zaparowanych miejscach może znacznie wysuszyć i zniekształcić soczewki, powodując ból, dyskomfort, podrażnienie i trudności w ich wyjmowaniu. Dlatego kwestia jest jasna: zdejmij soczewki przed wzięciem prysznica, wejściem do wanny lub wejściem do sauny lub łaźni parowej.

28. Czy mogę używać soczewek kontaktowych na leżaku lub podczas opalania?

Największym ryzykiem związanym z noszeniem soczewek podczas opalania jest to, że ciepło powoduje ich wysychanie, co utrudnia usunięcie soczewek i powoduje podrażnienie. W każdym razie najlepiej wcześniej wyjąć soczewki. Noszenie okularów ochronnych oczu zapewni Ci bezpieczeństwo oczu i soczewek. Nie martw się jednak, twoje soczewki się nie stopią!

29. Czy mogę używać soczewek kontaktowych jeśli mam bardzo suche oczy?

Nawet osoby cierpiące na zespół suchego oka mogą nosić soczewki. Przed rozpoczęciem noszenia soczewek skonsultuj się ze swoim specjalistą, aby dokładnych badań i zaleceń.

30. Czy mogę nosić soczewki kontaktowe jeśli mam alergie?

Sezonowe alergie nie przeszkodzą noszeniu soczewek kontaktowych, o ile odpowiednio o nie zadbasz. To znaczy:

 • Zredukuj czas noszenia
 • Skonsultuj się ze specjalistą, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj płynu czyszczącego najlepiej nadaje się na czas, kiedy twoje alergie są poważne
 • Użyj jednodniowych soczewek

31. Czy mogę nosić soczewki kontaktowe dłużej niż zalecany okres czasu?

Dzięki intensywnemu trybowi życia zbyt łatwo można używać soczewki dłużej niż zalecany czas noszenia. Możemy być roztargnieni lub po prostu nie zdawać sobie sprawy z tego, że nasze napięte budżety powodują, że zakup nowego zestawu soczewek jest trochę obciążeniem finansowym. Jednak ważne jest, aby przestrzegać zalecanego czasu noszenia soczewek i nie próbować "rozciągać" ich używania dłużej niż jest to zalecane.

Tworzenie się osadów i zanieczyszczeń zaczyna się, gdy soczewka zostanie po raz pierwszy wyjęta ze szczelnego blistra. Osady mogą być organiczne i pochodzić z naturalnego filmu łzowego lub nieorganiczne. Złogi nieorganiczne pochodzą z zewnętrznych źródeł środowiskowych i mogą zawierać brud, pyłki, alergeny i inne bakterie z obcych (mikroskopijnych) ciał dostających się do oka. Pomimo najlepszych starań, aby oczyścić i ochronić swoje soczewki, mają on ograniczoną żywotność. Osady te mogą z czasem stać się toksyczne, prowadząc do zmniejszenia przepuszczalności tlenu i zwiększonego ryzyka zapalenia rogówki. Zredukowana przepuszczalność tlenu może powodować dyskomfort, rozmycie lub zaczerwienione i podrażnione oczy.

32. Czy nadal mogę używać soczewek po ich dacie ważności?

Data ważności w opakowaniu z soczewkami kontaktowymi wskazuje czas, w którym soczewki te będą wolne od zniekształceń i skażenia, a te daty mają na celu Twoją ochronę. Zdecydowanie nie należy używać soczewek, które przekroczyły datę ważności, ponieważ ich bezpieczeństwo nie może być dłużej zapewnione i narażasz wzrok na ryzyko. Postaw zdrowie Twoich oczu na pierwszym miejscu i nie używaj przeterminowanych soczewek ani produktów do pielęgnacji oczu.

Powrót na górę