Kolory soczewek okularowych a światło niebieskie

Bezbarwne, żółte i czerwone, okulary blokujące światło niebieskie

Niebieskie światło to z pewnością gorący temat w dzisiejszych czasach. A biorąc pod uwagę fakt, że nie możemy sobie wyobrazić świata bez naszych urządzeń, coraz ważniejsze staje się zwalczanie negatywnych skutków nadmieru niebieskiego światła. Jak się w tym odnależć? Czy powinieneś kupić sobie parę okularów z filtrem blokującym niebieskie światło? A co z soczewkami z żółtym filtrem? A może najlepszym wyborem są soczewki czerwone? Cóż, zacznijmy od tego, że nie ma potrzeby czuć się przytłoczonym. To nie jest konkurs na to, który kolor soczewki jest najlepszy. Wszystko zależy od okoliczności i tego, do czego używasz swoich okularów blokujących niebieskie światło. Przejdźmy więc wyraźnie do różnic pomiędzy soczewkami bezbarwnymi, soczewkami żółtymi i szkłami czerwonymi/bur­sztynowymi.

Więcej ogólnych informacji na temat światła niebieskiego, jego działania oraz tego, jakie produkty z zakresu światła niebieskiego oferuje nasz sklep, można znaleźć na stronie:

Dowiedz się więcej o niebieskim świetle

Bezbarwne okulary blokujące światło niebieskie

Blokada Niebieskiego swiatła

Jeśli patrzysz na stopień absorpcji niebieskiego światła, każdy rodzaj czystego filtra może technicznie nigdy nie pochłaniać więcej niż 30% całego niebieskiego światła. Nasz filtr do okularów z niebieskim światłem, pochłania i blokuje do 20%. Jednak ten rodzaj okularów nie jest przeznaczony do całkowitej absorpcji lub blokowania. Ludzie biologicznie wymagają pewnej ilości niebieskiego światła. Jeśli zapoznałeś się z naszą ogólną stroną dotyczącą światła niebieskiego, przeczytałeś, że naturalne światło niebieskie utrzymuje nas w stanie produktywności i czujności w ciągu dnia. Okulary Clear Blue Light mają na celu zmniejszenie obciążenia powodowanego przez sztuczne światło niebieskie w naszym codziennym życiu. Z tego powodu są one często nazywane "okularami do komputera". Są one przeznaczone do noszenia w domu jako wygodny, swobodny i dyskretny sposób ochrony oczu podczas spędzania czasu przed ekranem. Oznacza to, że zmniejszą one cyfrowe zmęczenie oczu, bóle głowy, utratę energii i produktywności, itp. podczas pracy, nauki lub gry przez dłuższy czas.

Idealny dla:

Codziennego użytku w pomieszczeniach

Łagodzenia obciążenia spowodowanego nadmiarem sztucznego światła

Zachowanie wierności kolorów ekranu*

Twoje soczewki progresywne otrzymają w naszym sklepie niesamowity zestaw standardowych dodatków.

Mniej idealne dla:

Osób z większą wrażliwością na światło niebieskie

Osób ze znacznie zaburzonym cyklem snu

*Należy pamiętać, że każdy rodzaj filtra światła niebieskiego zawsze nieznacznie zmienia kolory, więc nie są one zalecane do pracy, która wymaga, aby postrzeganie kolorów pozostało w 100% prawdziwe, np. do prac graficznych.

Kup okulary do komputera bez recepty

Żółte okulary blokujące światło niebieskie

Żółta Soczewka Blokująca

Żółte okulary przeciwko niebieskiemu światłu to krok wyżej od przezroczystych soczewek. W zależności od jakości, mogą one blokować i pochłaniać gdzieś pomiędzy 50-70% całego niebieskiego światła. Nadal jednak przepuszczają część niezbędnego światła niebieskiego. Oczywiście, żółte soczewki wpływają na postrzeganie kolorów, ale lepiej łagodzą cyfrowe zmęczenie oczu, bóle głowy i migreny, zaburzony cykl snu i inne związane z tym dolegliwości. Nadal są one głównie zalecane do użytku w ciągu dnia, choć ich zwiększona skuteczność pozwala na przejście do użytku nocnego. Mogą być noszone przez każdego, ale generalnie nastawione są na osoby o większej wrażliwości na światło niebieskie lub osoby, które spędzają wiele godzin skupiając się na ekranach, np. profesjonalni gracze. Dlatego też okulary z żółtym zabarwieniem potocznie nazywane są "okularami dla graczy". Udowodniono również, że żółty odcień może pomóc osobom cierpiącym na sezonową depresję i stres w poprawieniu nastroju.

Idealny dla:

Do użytku wewnątrz i na zewnątrz, w ciągu dnia i do nocy

Osób o większej wrażliwości na niebieskie światło: zapewnią większą ulgę w bólach głowy, zmęczeniu oczu, zmęczeniu itp. spowodowanych sztucznym niebieskim światłem

Osób cierpiące na stres, lęki i depresję sezonową

Osób, które zauważą, że ich cykl snu jest umiarkowanie zakłócany przez niebieskie światło

Mniej idealne dla:

Osób, które chcą bardziej delikatnych i dyskretnie wyglądających okularów z filtrem niebieskiego światła

Utrzymywania prawdziwej i dokładnej percepcji kolorów

Osób z mocno zaburzonym rytmem dobowym lub cierpiących na bezsenność

Kup okulary do gry o żółtym zabarwieniu

Czerwone/burszczy­nowe okulary blokujące światło niebieskie

Czerwona Soczewka Blokująca

Tutaj sprawy stają się bardziej poważne. Czerwone lub pomarańczowe okulary przeciwko niebieskiemu światłu mogą pochłaniać i blokować do 100% całego niebieskiego światła. Ponieważ ludzie, jak wcześniej stwierdzono, potrzebują trochę niebieskiego światła w ciągu dnia, te okulary są głównie przeznaczone do użytku przed snem. Czerwone okulary powinny być noszone 2-3 godziny przed pójściem spać, ponieważ pozwalają na zdrową produkcję melatoniny, hormonu snu. Dlatego ten typ okularów blokujących światło niebieskie nazywany jest "okularami do spania". Tak więc, jeśli niebieskie światło poważnie wpływa na twój wzorzec snu, para czerwono zabarwionych okularów z niebieskim światłem jest twoim wyborem. Należy pamiętać, że okulary te w znacznym stopniu zmieniają postrzeganie kolorów i nie są zalecane do stosowania w ciągu dnia.

Idealny dla:

Zapewnienia zoptymalizowanego cyklu snu

Stosowania w nocy, przed pójściem spać

Mniej idealne dla:

Codziennego użytkowania w ciągu dnia

Prawdziwa percepcja kolorów i wyraźny widok**

**Choć okulary z czerwoną barwą przeciwko niebieskiemu światłu mogą być noszone na zewnątrz i w pomieszczeniach przed snem (ponieważ blokują całe naturalne i sztuczne niebieskie światło), nigdy nie powinny być noszone w sytuacjach, w których wzrok musi pozostać niezakłócony, np. podczas prowadzenia samochodu lub obsługi ciężkich maszyn.

Kup okulary do spania o czerwonym zabarwieniu

Kup okulary i dodaj przezroczysty filtr światła niebieskiego