Wyjmowanie soczewek kontaktowych - krok po kroku

Tak samo jak aplikowanie soczewek, wyjmowanie ich również wymaga trochę praktyki. Żeby ułatwić Wam życie przygotowaliśmy kolejny prosty przewodnik jak wyjmować soczewki kontaktowe. I pamiętajcie - najważniejsza jest właściwa higiena!

Jak wyjmować soczewki kontaktowe

Zawsze myjcie ręce przed dotknięciem soczewek

Zanim zaczniecie, umyjcie ręce tak samo jak przed aplikacją soczewek. Jeśli macie makijaż, upewnijcie się żeby wyjąć soczewki przed zmyciem twarzy. Powinniście również przygotować wszystko co potrzebne. Upewnijcie się, że macie pojemnik na soczewki, płyn do soczewek, lusterko i wszystkie przyrządy, których możecie potrzebować. Jeśli jesteście w podróży, wszystkie te przedmioty możecie znaleźć w pojemniki na soczewki.

Krok 1 (opcjonalny)

Nawliżcie soczewki żeby łatwiej je wyjąć

Rozpocznijcie od nawilżenia oczu przy użyciu kropli do oczu lub spray'u do oczu. Może to pomóc w nawliżeniu soczewek i sprawi, że będą łatwiejsze do wyjęcia. Jedna-dwie krople do każdego oka powinny być wystarczające i sprawi, że cały proces będzie łatwiejszy i bardziej komfortowy, zwłaszcza jeśli macie syndrom suchego oka lub Wasze oczy są bardziej suche pod koniec dnia.

Krok 2

Popatrz w górę i palcem wskazującym powoli odciągnij dolną powiekę w dół. Może się do wydawać łatwe ale bądzie ostrożni i delikatni podczas dotykania delikatnej skóry wokół oczu. Nie śpieszcie się i wykonajcie ten krok spokojnie i powoli.

Krok 3

Delikatnie dotknij soczewki palcem wskazującym i przesuń soczewkę w dół na białą część oka. Może to być trochę trudne ale nie martw się. Ważne żeby przesunąć soczewekę na białą soczewkę na białą część oka żeby zapobieć dotknięciu lub zadrapaniu rogówki.

Krok 4

Umieść soczewkę w pojemniku ze świeżym płynem

Delikatnie ściśnij soczewkę palcem wskazującym i kciukiem i umieść soczewkę w pojemniku ze świeżym płynem do soczewek. Wyrzuć soczewki jeśli są już terminie przydatności do użycia. Ponadto, nie zapomnij o utrzymywaniu w czystości pojemnika na soczewki i wymieniaj go na nowy z każdą nową butelką płynu lub przynajmniej co 3 miesiące.

Krok 5

Teraz powtórz proces dla drugiego oka, krok po kroku tak samo jak przy pierwszym oku.

Gratulacje - z powodzeniem wyjęliście soczewki! Przy odrobinie praktyki i przy właściwym obchodzeniu, aplikowanie i wyjmowanie soczewek stanie się szybkie i łatwe.

Postępuj zgodnie z powyższymi krokami żeby zadbać o zdrowie oczu, komfort i jakość widzenia. Twoje oczy i soczewki będą Ci wdzięczne.

Przeczytajcie również: Aplikowanie soczewek kontaktowych

Komentarze

Czy masz jakieś pytanie?