Jak utrzymać okulary w najlepszej możliwej formie

Jeśli szukasz czegoś znacznie trwalszego niż soczewki kontaktowe, najlepszym rozwiązaniem będą okulary korekcyjne lub okulary przeciwsłoneczne. Niezależnie od tego, czy masz tylko jedną parę na co dzień, czy kilka z bardziej wyszukanymi wzorami na specjalne okazje, wszyscy chcemy, aby nasze okulary pozostały w jak najlepszej formie. Zakup okularów online gwarantuje, że znajdziesz okulary najwyższej jakości w najlepszej cenie. Soczewki okularowe są pokryte powłokami, które zapobiegają przywieraniu kurzu i brudu do soczewki. Jednak podczas pielęgnacji okularów należy pamiętać o kilku wskazówkach:

Okulary należy regularnie wycierać i czyścić

Istnieją dodatki które zapobiegają zabrudzeniu okularów. Nie znaczy to jednak, że okulary nie muszą być odpowiednio czyszczone! Powłoki pomagają zapobiegać przywieraniu brudu lub kropelek do soczewek i ułatwiają ich wycieranie lub czyszczenie, gdy Twoje okulary brudzą się i mażą. Nawet najlepsze okulary korekcyjne - i okulary przeciwsłoneczne - należy od czasu do czasu czyścić:

  • Nigdy nie jest złym pomysłem delikatne spłukanie soczewek wodą przed ich wytarciem lub wyczyszczeniem.
  • Użyj szmatki przeznaczonej do czyszczenia okularów, takiej jak ściereczka z mikrofibry. Są one często dołączane do okularów.
  • Nie używaj ręczników papierowych, ubrań, chusteczek do nosa itp., Ponieważ mogą one pozostawić zadrapania lub kurz na soczewkach.
  • Jeśli używasz sprayów lub środków czyszczących, użyj tych przeznaczonych specjalnie do okularów. Inne mogą zawierać substancje, które niszczą powłoki soczewek.
  • Jeśli musisz użyć domowego detergentu, użyj takiego, który nie zawiera agresywnych substancji, takich jak amoniak.
  • Możesz również zlecić profesjonalne czyszczenie okularów techniką ultradźwiękową u optyka.

Czyszczenie okularów szmatką

Jeśli nie masz ich na twarzy, schowaj je do etui!

Zewnętrzny nacisk lub uderzenia mogą wypaczyć lub uszkodzić okulary. Bez względu na to, jak solidnie wyglądają Twoje okulary, jeśli ktoś na nich usiądzie lub nadepnie, lub co gorsza upadną na ziemię, prawdopodobnie nie przetrwają! Dlatego upewnij się, że masz solidne etui na okulary i przechowuj je w nim, gdy ich nie nosisz. Wyrobienie nawyku wkładania ich do etui zapobiegnie również kładzeniu ich na twardych powierzchniach, które porysują soczewki.

Użyj obu rąk

Niewielu z nas używa obu rąk podczas obsługi okularów. Niezależnie od tego, czy zakładasz je, zdejmujesz, czy poprawiasz na nosie, spróbuj zmusić się do używania obu rąk, aby uniknąć zgięcia lub wypaczenia ramy. Zaufaj nam, to znacznie wydłuży żywotność Twoich okularów.

Nie lekceważ tego, co może zrobić ekstremalny upał

Ekstremalne temperatury nie są zabawne dla nikogo ani dla niczego, w tym również dla okularów! Dlatego nie zapomnij zdjąć okularów w łaźni parowej lub saunie. Ponadto latem należy uważać, aby nie zostawiać okularów w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych przez dłuższy czas, np. na desce rozdzielczej samochodu. Ekstremalne ciepło może łatwo wypaczyć Twoje oprawki.

Uważaj na substancje żrące

Istnieją substancje, które mogą odbarwić oprawki lub uszkodzić powłoki soczewek. Substancje te mogą znajdować się w miejscach, które nie przyjdą nam od razu do głowy, takich jak produkty do pielęgnacji włosów, niektóre detergenty, a nawet sól w wodzie morskiej. Więc staraj się ich unikać, jeśli możesz.

Mała wskazówka : Jeśli zamierzasz wypłynąć w morze i chcesz chronić swoje okulary, wypróbuj soczewki jednodniowe jako alternatywę!