Różnice pomiędzy kolorami soczewek w okularach przeciwsłonecznych

Czy wiesz, że kolor soczewek w okularach przeciwsłonecznych to coś więcej niż tylko deklaracja mody? Kolor soczewek, które wybierzesz, może mieć różne znaczenie dla Twojego wzroku. Twoje oczy i delikatna skóra wokół nich są szczególnie narażone na uszkodzenia słoneczne przez promienie UVA i UVB . Choć niektóre soczewki kontaktowe są wyposażone we wbudowany filtr UV , a soczewki w naszych okularach korekcyjnych mają ochronną powłokę z filtrem UV, ważne jest, aby zwiększyć ochronę i traktować okulary przeciwsłoneczne jako codzienny dodatek. I to nawet w pochmurne dni!

Powszechne jest błędne przekonanie, że im ciemniejsze są soczewki, tym oczy będą lepiej chronione. Zamiast tego upewnij się, że wybrane przez Ciebie okulary przeciwsłoneczne mają filtry UV. Możesz rozważyć okulary z polaryzacją, które oprócz zmniejszania jasności, redukują również odblaski poprzez blokowanie lub ograniczanie światła odbitego.

Podsumowaliśmy zalety kilku różnych kolorów soczewek i mamy nadzieję, że tym samym ułatwiliśmy Ci zakupy. Może być trudno wybrać tylko jedną parę, ale wcale nie uważamy, że powinieneś!

Czarny

Ten kolor soczewek jest odpowiedni w każdym przypadku i w każdych warunkach oświetleniowych, co oznacza, że możesz je nosić zgodnie ze swoimi potrzebami i zachciankami. Jest to najciemniejszy dostępny odcień. Nie zniekształca obrazu i zapewnia doskonałą ochronę.

Czarny kolor soczewek

Niebieski

Ten kolor soczewek jest idealny do zmniejszenia ogólnej jasności. Poprawia postrzeganie kolorów, pomaga w widzeniu konturów i świetnie redukuje odblaski. Oznacza to, że niebieskie soczewki są idealne np. na imprezach. Niebieskie soczewki sprawdzą się również w mglistych lub śnieżnych warunkach pogodowych.

Niebieski kolor soczewek

Brązowy

Ten kolor jest najpopularniejszym kolorem soczewek do okularów przeciwsłonecznych i jest bardzo skuteczny w każdych warunkach oświetleniowych. Zwykle działają szczególnie dobrze, gdy jest słonecznie lub częściowo pochmurno. Wzmacniają kontrast, poprawiają postrzeganie głębi i są idealnym wyborem do jazdy samochodem lub wędkowania.

Brązowy kolor soczewek

Czerwony, pomarańczowy, bordowy

Te kolory soczewek poprawiają głębię widzenia i zmniejszają zmęczenie oczu. Oferują największy kontrast i doskonale sprawdzają się podczas jazdy samochodem i sportów zimowych. Są mniej skuteczne we mgle, ale doskonale sprawdzają się we wszystkich innych warunkach pogodowych.

Czerwony kolor soczewek

Żółty

Ten kolor soczewek zapewnia doskonałą wyrazistość w warunkach słabego oświetlenia, takich jak np. mgła. Żółty może powodować zniekształcenie niektórych innych kolorów, ale także zwalcza zmęczenie oczu dzięki zdolności do odfiltrowywania niebieskiego światła z ekranów. Żółte soczewki to doskonały wybór do jazdy na nartach, kolarstwa górskiego, polowań lub sportów na świeżym powietrzu.

Zolty kolor soczewek

Złoty

Doskonały do postrzegania głębi i przy słabym oświetleniu, pod względem skuteczności złoto plasuje się gdzieś pomiędzy żółtym a brązowym. Oznacza to, że działa dobrze w każdych warunkach pogodowych i jest świetnym wyborem do jazdy samochodem lub pieszych wędrówek.

Złoty kolor soczewek

Zielony

Ten kolor soczewek zmniejsza jasność i doskonale nadaje się do wszystkich zajęć na świeżym powietrzu. Od słonecznego do pochmurnego, sprawdza się w każdych warunkach oświetleniowych, rozjaśniając cienie i oferując świetny kontrast. Jeśli masz wątpliwości, wybierz okulary z zielonymi soczewkami! Nigdy cię nie zawiodą.

Zielony kolor soczewek

Szare

Ten kolor soczewek doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju celów - zmniejsza odblaski i poprawia postrzeganie kolorów - we wszystkich warunkach oświetleniowych. Oznacza to, że możesz je nosić zgodnie ze swoimi potrzebami. Jest trochę jaśniejszy niż czarny, ale ma podobny efekt, zachowując wierność wszystkich kolorów i zapewniając doskonałą ochronę.

Szary kolor soczewek

Różowy lub różowozłoty

Ten kolor soczewek poprawia głębię widzenia i zmniejsza zmęczenie oczu. Okulary z różowymi soczewkami są przyjemne w noszeniu, ponieważ są bardzo wygodne dla oczu. Różowe soczewki są mniej skuteczne we mgle, ale doskonale sprawdzają się we wszystkich innych warunkach pogodowych. Różowe soczewki są idealne podczas jazdy, ponieważ zapewniają doskonałą widoczność na drodze.

Różowy kolor soczewek

Fioletowy

Idealny do zmniejszenia ogólnej jasności, fiolet znajduje się gdzieś pomiędzy niebieskimi i różowymi soczewkami. To wyjątkowy kolor z podwójną praktyczną i estetyczną cechą: redukuje odblaski i dopełnia modne stylizacje.

Fioletowy kolor soczewek

Srebrny

Ten kolor soczewek ogranicza odblaski i poprawia postrzeganie kolorów. W pewnym stopniu srebro działa podobnie do szarości i czerni: świetnie sprawdza się w różnych zastosowaniach i w każdych warunkach oświetleniowych. Są trochę jaśniejsze niż szare i czarne soczewki, ale nadal wiernie oddają wszystkie kolory i zapewnia doskonałą ochronę.

Srebrny kolor soczewek