Czy Twoje okulary parują z powodu maseczki ochronnej na twarz? Mamy dla ciebie kilka wskazówek, jak temu zapobiec!

Jeśli to czytasz, prawdopodobnie jesteś jedną z tych osób, które muszą teraz nosić okulary i maseczkę ochronną na twarz. Oznacza to, że doświadczyłeś, jak łatwo zaparowują okulary. Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy sześć - plus jedną extra - wskazówek, jak temu zapobiec.

Noszenie maseczki ochronnej i okularów
Noszenie maseczki ochronnej

1. To ważne by wybrać właściwą maseczkę!

Upewnij się, że masz dobrze dopasowaną maseczkę do nosa. Luźne maski mogą pozostawić zbyt dużą szczelinę wokół nosa. Spróbuj wykonać lub zdobyć maskę z metalowym paskiem lub drutem, który można uformować na grzbiecie nosa. Zapobiegnie to wydostaniu się oddechu przez szczeliny wokół nosa i zaparowaniu okularów.

2. Trzymaj maskę blisko oczu i ustaw okulary niżej.

Umieść maskę tak blisko oczu, jak to możliwe i noś okulary nieco dalej od twarzy. Zapobiegnie to zabrudzeniu okularów i zaparowaniu. Jeśli to możliwe, nie dotykaj zbyt często okularów. Pamiętaj, że zmiana położenia okularów spowoduje przesunięcie ogniskowej soczewek. Może to wpływać na Twój wzrok w przypadku noszenia okularów wieloogniskowych lub progresywnych.

3.Użyj trochę płynu do naczyń!

Na początku i na końcu dnia użyj letniej wody z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń. Następnie wytrzyj je do sucha ściereczką z mikrofibry. Trzymaj przy sobie ściereczkę do czyszczenia przez cały czas w ciągu dnia. Chusteczki lub spraye zapobiegające parowaniu również mogą bardzo pomóc!

Uwaga: używaj zwykłego płynu do naczyń i unikaj mydeł zapachowych, szorstkich lub nawilżających, ponieważ mogą one uszkodzić powłokę soczewki. Dlatego upewnij się, że do okularów używasz tylko delikatnego i nieściernego płynu do naczyń.

4. Spróbuj zwykłego mydła, jeśli nie masz płynu do naczyń.

Używanie zwykłego mydła pomoże również zdezynfekować okulary i zapobiegnie zaparowaniu soczewek. Zastosuj, poczekaj chwilę, a następnie wytrzyj je ściereczką. Z drugiej strony mydło w płynie nie będzie miało takiego samego efektu. Pamiętaj, aby nie myć okularów alkoholem, ponieważ może to uszkodzić nie tylko soczewkom, ale także oprawkom.

5. Jednodniowe soczewki będą najlepszym wyborem.

Najłatwiejszym sposobem uniknięcia zaparowania okularów jest po prostu przejście na soczewki kontaktowe . W czasach chorób zakaźnych soczewki jednodniowe są najlepszą i najbardziej higieniczną możliwością. Pamiętaj o dokładnym umyciu rąk przed ich włożeniem lub zdjęciem i unikaj dotykania oczu w ciągu dnia. Dlaczego nie spróbować na przykład soczewek TopVue z Gwarancją zwrotu pieniędzy?

6. Zdobądź okulary z powłoką hydrofobową. Możesz je kupić online bez konieczności wizyty u optyka.

Na kolejną parę okularów wybierz te, które mają hydrofobową powłokę soczewki. Ta powłoka będzie działać jak warstwa przeciw parowaniu, która również zapobiegnie przyleganiu brudu do soczewek. Nie masz ochoty iść na wizytę do optyka? Bez obaw! Jeśli masz recepty, możesz wirtualnie przymierzyć i zamówić okulary online. W ciągu zaledwie kilku dni dostaniesz gotowe okulary do domu. Pamiętaj, że okulary mogą służyć jako tarcza blokująca wirusy.

Nasza ostatnia rada - pianka do golenia!

Być może nie wiedziałeś o tym, ale pianka do golenia jest również bardzo skuteczna w zapobieganiu parowaniu soczewek. Nałóż niewielką ilość pianki na okulary i użyj odpowiedniej szmatki, aby wypolerować je do sucha. Tworzy to przezroczystą warstwę ochronną na soczewkach, która zapobiega kondensacji .

RADA OD ALENSA.PL

Wszystkie nasze okulary korekcyjne są automatycznie dostarczane z soczewkami hydrofobowymi! Ta hydrofobowa warstwa odpycha wodę i inne cząsteczki, co oznacza, że ​​soczewki nie zabrudzą się tak łatwo i nie zaparują.


Nie musisz już odwiedzać swojego optyka, aby zdobyć nową parę okularów! Jeśli masz już receptę, możesz zamówić je online. Martwisz się, czy będą pasować? Po prostu skorzystaj z wirtualnego lustra, aby je wypróbować! Zaletą jest to, że wszystkie nasze soczewki mają w standardzie mi.in. powłokę hydrofobową. Sprawdź naszą ofertę okularów korekcyjnych już dziś. Dostarczymy je prosto pod Twoje drzwi w tym trudnym okresie!