Płyn AO SEPT PLUS HydraGlyde 360 ml

44.98zł
55%
W magazynie
Product detail: Show parameters
Podstawowe parametry

poniedziałek 25.3.

puste

Dostawa

Poczta Polska
2–3 dni 9.00 zł
Zásilkovna
2–3 dni 5.00 zł
Inpost paczkomaty
2–3 dni 9.00 zł
44.98zł
Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 200 zł
Upominek gratis do zamówień powyżej 250 zł
Gwarancja zwrotu pieniędzy

Płyn do soczewek kontaktowych AO SEPT PLUS HydraGlyde®

AO SEPT PLUS HydraGlyde® to roztwór na bazie wody utlenionej z dodatkiem nadtlenku wodoru przeznaczony do dezynfekcji każdego rodzaju miękkich soczewek kontaktowych. Środek nawilżający HydraGlyde® nawilża soczewki podczas noszenia. Do zestawu z płynem pielęgnacyjnym dołączony jest pojemnik na soczewki, który zawiera środek katalizujący AODISC, niezbędny do skutecznego czyszczenia soczewek.

Uwaga

Nigdy nie stosuj roztworu nadtlenku bezpośrednio do oczu, ponieważ może to spowodować poważne obrażenia.

Nigdy nie należy używać zwykłego pojemnika na soczewki z roztworem nadtlenku. Używaj tylko dołączonego do płynu specjalnego pojemnika, który zawiera dysk neutralizujący.

Nigdy nie wyjmuj soczewek ze specjalnego pojemnika przed zakończeniem procesu neutralizacji (co najmniej 6 godzin).

Nigdy nie przepełniaj pojemnika roztworem. Przeciek i nie-zobojętniony roztwór może przypadkowo wejść w kontakt z soczewkami lub palcami, powodując obrażenia.

Ten płyn pielęgnacyjny nie jest płynem wielofunkcyjnym. Przed założeniem soczewek czyszczonych za pomocą tgo płynu, należy koniecznie odczekać przynajmniej 6 godz. w celu całkowitej neutralizacji płynu AOSEPT PLUS HydraGlyde® żeby nie doszło do uszkodzenia oczu w wyniku poparzenia. Prosimy o zastosowanie się do tego zalecenia lub do kontaktu ze specjalistą w celu uzyskania informacji jak prawidłowo stosować ten płyn. Zawsze należy zapoznać się z ulotką dołączoną do produktu.

Przeczytaj również Jak bezpiecznie stosować płyny oksydacyjne

Długotrwałe nawilżenie

Kompleks nawilżający HydraGlyde® wiąże się z powierzchnią soczewki, gdzie tworzy warstwę zapobiegającą jej wysuszaniu trwającą do 16 godzin. Odpowiednio nawilżone soczewki są komfortowe dla oka.

Jak działa AO SEPT PLUS HydraGlyde®?

Aktywny składnik czyszczący AO SEPT PLUS HydraGlyde® zawiera 3% roztwór nadtlenku wodoru. W czasie czyszczenia, nadtlenek wodoru uwalnia się i całkowicie dezynfekuje soczewki.

Faza dezynfekcji

Nadtlenek wodoru znajduje się w wodzie utlenionej w formie rozcieńczonej, a jego obecność skutecznie usuwa niepożądany osad biologiczny z soczewek. Jednak należy pamiętać, że bezpośredni kontakt nadtlenku wodoru z wrażliwymi tkankami oka może doprowadzić do poparzenia. Dlatego bardzo ważne jest pozostawienie soczewek w pojemniku z płynem na przynajmniej 6 godzin żeby uległ całkowietej neutralizacji.

Faza neutralizacji

W celu całkowitej neutralizacji roztworu nadtlenku wodoru niezbędny jest środek katalizujący AO SEPT PLUS HydraGlyde®, który znajduje się w pojemniczku AODISK. Pojemniczek jest dołączony do każdego opakowania płynu pielęgnacyjnego.

Jak właściwie korzystać z AO SEPT PLUS HydraGlyde®

Soczewki kontaktowe muszą być umieszczone w pojemniku na soczewki, następnie wlewamy płyn z roztworem. Soczewki muszą być przechowywane w roztworze przez przynajmniej 6 godzin żeby doszło do całkowitego zobojętnienia roztworu. Soczewki mogą być przechowywane w tej samej dawce roztworu do 2 tygodni. Następnie należy go wymienić.

Wielkość opakowania

Płyn można również kupić w butelce 90 ml i ekonomicznym zestawie 2x360 ml. Każde opakowanie zawiera specjalny pojemnik na soczewki.

Właściwości
Producent: Alcon
Rodzaj płynu: Peroxide
Volume: 360 ml
Ważność: 16 miesięce i więcej
Okres użytkowania po otwarciu: 3 months

Opinie (2)

55%
1x
0x
0x
0x
1x
Oceń ten produkt
100%
100%
Zadowolony klient

Oczywiście płyn nie dla wszystkich, jeśli stosujesz się do instrukcji płyn nie zrobi żadnej krzywdy. Instrukcja jest jasna jeśli ktoś potrafi czytać. Z pewnością dla osób które nie lubią przemywać soczewek na dłoni. Po wyjęciu z pojemnika soczewki są idealnie czyste i nawilżone. Jak dla mnie najlepszy produkt na rynku.

10%
Nieusatysfakcjonowana

Absolutnie nie polecam nikomu tego niebezpiecznego dla oczu płynu! Ten produkt - AOSEPT® PLUS HYDRAGLYDE - powinien być zakazany. Po założeniu soczewki, myślałam, że wypali mi oko. W składzie jego jest wysokie stężenie wody utlenionej, takiej jak do odkażania ran! Zneutralizować go może tylko i wyłącznie długotrwałe przechowywanie w specjalnym pojemniku dołączonym do opakowania, lub dokładne i długotrwałe płukanie soczewki w roztworze soli fizjologicznej. To uniemożliwia używanie tego płynu aby przepłukać soczewkę bezpośrednio przed użyciem, lub użyć jakiego kolwiek innego pojemnika, ponieważ płyn musi być zneutralizowany a zrobić to może tylko dołączony pojemnik (nie daj boże coś się z nim stanie) lub płukanie sterylnym roztworem soli fizjologicznej lub wodą (również sterylną). Instrukcja tego produktu wcale nie jest jasna. Wygląda jak przy użyciu zwykłego płynu do soczewek, jednak jest to mylące. Najważniejsze informacje dla użytkownika (typu, nie płukanie soczewek przed samym użyciem, ZNEUTRALIZOWANIE płynu) nie są jasno ujęte w instrukcji, trzeba się ich wręcz doszukiwać (niestety zazwyczaj po fakcie, kiedy już doszło do podrażnień)! Najgorsze jak człowiek zechce użyć tego płynu w taki sposób do jakiego jest przyzwyczajony w przypadku ''normalnych'' płynów. To znaczy: ponowne przepłukanie soczewki przed nałożeniem na oko, przechowywanie soczewek w plynie czasami krócej niż 6 godzin, przepłukanie soczewki w ciągu dnia z jakiegoś powodu, aby ponownie ją założyć. To wszystko jest wręcz wzbronione, ponieważ spowoduje założenie soczewki z niezneutralizowanym płynem, czyli podrażnienie oka wodą utlenioną o wysokim stężeniu. Uczucie palenia oka, ból i strach przed utratą wzroku gwarantowane!!!! Tego produkt jest niebezpieczny dla zdrowia oczu. Absolutnie nie polecam tego produktu!!

Odpowiedź
info@alensa.pl

Przykro nam, że taka sytuacja miała miejsce. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że ostrzeżenia i informacje dotyczące stosowania produktu są podane w opisie na tej stronie. Przed użyciem zawsze należy zapoznać się z ulotką dołączoną do produktu.

Komentarze

Czy masz jakieś pytanie?
VISA Master Card Przelewy24 PayPal Poczta Polska Zásilkovna Inpost paczkomaty
Top