Płyn AO SEPT PLUS HydraGlyde 360 ml

62.99zł
90% rekomendacji
Uwaga! To płyn oksydacyjny! Postępuj zgodnie z instrukcją korzystania z niego!
Przybliżony dzień wysyłki Wybierz parametry

Dostawa

dpd
1-2 dni 9.99 zł
Inpost paczkomaty
1-2 dni 9.99 zł
62.99zł
Darmowy upominek warty aż do 57.20zł , dla zamówień powyżej 300.00zł .

Płyn do soczewek kontaktowych AO SEPT PLUS HydraGlyde®

AO SEPT PLUS HydraGlyde® to roztwór na bazie wody utlenionej z dodatkiem nadtlenku wodoru przeznaczony do dezynfekcji każdego rodzaju miękkich soczewek kontaktowych. Środek nawilżający HydraGlyde® nawilża soczewki podczas noszenia. Do zestawu z płynem pielęgnacyjnym dołączony jest pojemnik na soczewki, który zawiera środek katalizujący AODISC, niezbędny do skutecznego czyszczenia soczewek.

Uwaga

Nigdy nie stosuj roztworu nadtlenku bezpośrednio do oczu, ponieważ może to spowodować poważne obrażenia.

Nigdy nie należy używać zwykłego pojemnika na soczewki z roztworem nadtlenku. Używaj tylko dołączonego do płynu specjalnego pojemnika, który zawiera dysk neutralizujący.

Nigdy nie wyjmuj soczewek ze specjalnego pojemnika przed zakończeniem procesu neutralizacji (co najmniej 6 godzin).

Nigdy nie przepełniaj pojemnika roztworem. Przeciek i nie-zobojętniony roztwór może przypadkowo wejść w kontakt z soczewkami lub palcami, powodując obrażenia.

Ten płyn pielęgnacyjny nie jest płynem wielofunkcyjnym. Przed założeniem soczewek czyszczonych za pomocą tgo płynu, należy koniecznie odczekać przynajmniej 6 godz. w celu całkowitej neutralizacji płynu żeby nie doszło do uszkodzenia oczu w wyniku poparzenia. Prosimy o zastosowanie się do tego zalecenia lub do kontaktu ze specjalistą w celu uzyskania informacji jak prawidłowo stosować ten płyn. Zawsze należy zapoznać się z ulotką dołączoną do produktu.

Przeczytaj również Jak bezpiecznie stosować płyny oksydacyjne

Długotrwałe nawilżenie

Kompleks nawilżający HydraGlyde® wiąże się z powierzchnią soczewki, gdzie tworzy warstwę zapobiegającą jej wysuszaniu trwającą do 16 godzin. Odpowiednio nawilżone soczewki są komfortowe dla oka.

Jak działa AO SEPT PLUS HydraGlyde®?

Aktywny składnik czyszczący AO SEPT PLUS HydraGlyde® zawiera 3% roztwór nadtlenku wodoru. W czasie czyszczenia, nadtlenek wodoru uwalnia się i całkowicie dezynfekuje soczewki.

Faza dezynfekcji

Nadtlenek wodoru znajduje się w wodzie utlenionej w formie rozcieńczonej, a jego obecność skutecznie usuwa niepożądany osad biologiczny z soczewek. Jednak należy pamiętać, że bezpośredni kontakt nadtlenku wodoru z wrażliwymi tkankami oka może doprowadzić do poparzenia. Dlatego bardzo ważne jest pozostawienie soczewek w pojemniku z płynem na przynajmniej 6 godzin żeby uległ całkowietej neutralizacji.

Faza neutralizacji

W celu całkowitej neutralizacji roztworu nadtlenku wodoru niezbędny jest środek katalizujący AO SEPT PLUS HydraGlyde®, który znajduje się w pojemniczku AODISK. Pojemniczek jest dołączony do każdego opakowania płynu pielęgnacyjnego.

Jak właściwie korzystać z AO SEPT PLUS HydraGlyde®

Soczewki kontaktowe muszą być umieszczone w pojemniku na soczewki, następnie wlewamy płyn z roztworem. Soczewki muszą być przechowywane w roztworze przez przynajmniej 6 godzin żeby doszło do całkowitego zobojętnienia roztworu. Soczewki mogą być przechowywane w tej samej dawce roztworu do 2 tygodni. Następnie należy go wymienić.

Wielkość opakowania

Płyn można również kupić w butelce 90 ml i ekonomicznym zestawie 2x360 ml. Każde opakowanie zawiera specjalny pojemnik na soczewki.

Właściwości - Płyn AO SEPT PLUS HydraGlyde 360 ml

Producent: Alcon
Rodzaj płynu: Oksydacyjne
Wielkość płynu: 360 ml
Ważność: 12 miesięcy i więcej
Okres użytkowania po otwarciu: 3 miesiące
Konserwanty: Nie
Wyrób medyczny: Tak

Opinie

90%
48 naszych klientów poleca ten produkt

Komentarze (3)

Czy masz jakieś pytanie?
Monika

DRAMAT nie polecam nikomu preparatu AO SEPT. Moim zdaniem preparat o właściwościach drażniących i palących nie powinien być dopuszczony do czegokolwiek (płyny, preparaty, krople) co ma kontakt z tak wrażliwym i ważnym narządem jakim jest ludzkie oko. Uważam iż preparat powinien być wycofany ze sprzedaży. Cieżko ten preparat nazwać płynem do soczewek. Jest to bardziej preparat czyszcząco dezynfekujący do soczewek kontaktowych wymagający specjalistycznej procedury użycia co przez producenta nie zostało odpowiednio zaznaczone i opisane. Preparat stwarza wrażenie płynu wielofunkcyjnego do soczewek co wprowadza użytkownika w błąd i może skończyć się tragicznie. Specjalistyczne obchodzenie się z preparatem: - Preparatu nie można używać do przepłukania oka, - Preparatu nie można używać do przepłukania soczewki przed założeniem jej na oko, - Preparatu nie można używać w innym pojemniku niż załączony do opakowania, - Preparat w specjalnie zamkniętym pojemniku potrzebuje conajmniej 6 godzin aby jego właściwości drażniące zostały zneutralizowane, - Trzeba uważać aby nie przepełnia pojemnika ponieważ niezneutralizowany płyn można przez przypadek przenieść na palec a potem na oko. Powyższa procedura przypomina warunki w laboratorium i specjalistyczna dezynfekcje pomieszczeń, toalet a nie normalne codzienne łatwe i proste stosowanie soczewek kontaktowych i ich pielęgnacje. Kupiłam preparat na polskim rynku niestety na opakowaniu nie ma ani słowa po polsku jak stosować zakupiony produkt. Instrukcja dołączona do preparatu tez niewiele wyjaśniła a nie jest dla mnie logiczne aby wyszukiwać informacji w internecie. Nigdzie niestety nie znalazłam procedury postępowania w sytuacji na wypadek gdyby preparat dostał się do oka. Masakr. Jestem użytkownikiem soczewek kontaktowych od 16 lat i jeszcze czegoś takiego nie spotkałam. Nie przyszło mi nawet do głowy iż możliwe jest istnienie takich preparatów i że coś co ma kontakt z okiem i ma służyć pielęgnacji soczewek mających bezpośredni kontakt z okiem może powodować podrażnienia. Jestem zdegustowana produktem oraz brakiem odpowiedniej informacji dotyczącej procedury dezynfekcji oraz faktem iż łudzącą przypomina płyny wielofunkcyjne do soczewek.

Odpowiedź info@alensa.pl

Przykro nam, że taka sytuacja miała miejsce. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że ostrzeżenia i informacje dotyczące stosowania produktu są podane w opisie na tej stronie.

Zadowolony klient

Oczywiście płyn nie dla wszystkich, jeśli stosujesz się do instrukcji płyn nie zrobi żadnej krzywdy. Instrukcja jest jasna jeśli ktoś potrafi czytać. Z pewnością dla osób które nie lubią przemywać soczewek na dłoni. Po wyjęciu z pojemnika soczewki są idealnie czyste i nawilżone. Jak dla mnie najlepszy produkt na rynku.

Odpowiedź info@alensa.pl

Dziękujemy za opinię :)

Nieusatysfakcjonowana

Absolutnie nie polecam nikomu tego niebezpiecznego dla oczu płynu! Ten produkt - AOSEPT® PLUS HYDRAGLYDE - powinien być zakazany. Po założeniu soczewki, myślałam, że wypali mi oko. W składzie jego jest wysokie stężenie wody utlenionej, takiej jak do odkażania ran! Zneutralizować go może tylko i wyłącznie długotrwałe przechowywanie w specjalnym pojemniku dołączonym do opakowania, lub dokładne i długotrwałe płukanie soczewki w roztworze soli fizjologicznej. To uniemożliwia używanie tego płynu aby przepłukać soczewkę bezpośrednio przed użyciem, lub użyć jakiego kolwiek innego pojemnika, ponieważ płyn musi być zneutralizowany a zrobić to może tylko dołączony pojemnik (nie daj boże coś się z nim stanie) lub płukanie sterylnym roztworem soli fizjologicznej lub wodą (również sterylną). Instrukcja tego produktu wcale nie jest jasna. Wygląda jak przy użyciu zwykłego płynu do soczewek, jednak jest to mylące. Najważniejsze informacje dla użytkownika (typu, nie płukanie soczewek przed samym użyciem, ZNEUTRALIZOWANIE płynu) nie są jasno ujęte w instrukcji, trzeba się ich wręcz doszukiwać (niestety zazwyczaj po fakcie, kiedy już doszło do podrażnień)! Najgorsze jak człowiek zechce użyć tego płynu w taki sposób do jakiego jest przyzwyczajony w przypadku ''normalnych'' płynów. To znaczy: ponowne przepłukanie soczewki przed nałożeniem na oko, przechowywanie soczewek w plynie czasami krócej niż 6 godzin, przepłukanie soczewki w ciągu dnia z jakiegoś powodu, aby ponownie ją założyć. To wszystko jest wręcz wzbronione, ponieważ spowoduje założenie soczewki z niezneutralizowanym płynem, czyli podrażnienie oka wodą utlenioną o wysokim stężeniu. Uczucie palenia oka, ból i strach przed utratą wzroku gwarantowane!!!! Tego produkt jest niebezpieczny dla zdrowia oczu. Absolutnie nie polecam tego produktu!!

Odpowiedź info@alensa.pl

Przykro nam, że taka sytuacja miała miejsce. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że ostrzeżenia i informacje dotyczące stosowania produktu są podane w opisie na tej stronie. Przed użyciem zawsze należy zapoznać się z ulotką dołączoną do produktu.