Płyn AO SEPT PLUS HydraGlyde 90 ml

27.99zł
99% rekomendacji
Uwaga! To płyn oksydacyjny! Postępuj zgodnie z instrukcją korzystania z niego!
Przybliżony dzień wysyłki Wybierz parametry
Paczkomaty InPost (1–3 dni) 9.95zł *
Kurier DPD (1–2 dni) 14.95zł *
* Darmowa dostawadla zamówień powyżej 169.00zł
27.99zł
Darmowy upominek warty aż do 57.20zł , dla zamówień powyżej 300.00zł .

Płyn do soczewek kontaktowych AO SEPT PLUS HydraGlyde®

AO SEPT PLUS HydraGlyde® to roztwór na bazie wody utlenionej z dodatkiem nadtlenku wodoru przeznaczony do dezynfekcji każdego rodzaju miękkich soczewek kontaktowych. Środek nawilżający HydraGlyde® nawilża soczewki podczas noszenia. Do zestawu z płynem pielęgnacyjnym dołączony jest pojemnik na soczewki, który zawiera środek katalizujący AODISC, niezbędny do skutecznego czyszczenia soczewek.

Uwaga

Nigdy nie stosuj roztworu nadtlenku bezpośrednio do oczu, ponieważ może to spowodować poważne obrażenia.

Nigdy nie należy używać zwykłego pojemnika na soczewki z roztworem nadtlenku. Używaj tylko dołączonego do płynu specjalnego pojemnika, który zawiera dysk neutralizujący.

Nigdy nie wyjmuj soczewek ze specjalnego pojemnika przed zakończeniem procesu neutralizacji (co najmniej 6 godzin).

Nigdy nie przepełniaj pojemnika roztworem. Przeciek i nie-zobojętniony roztwór może przypadkowo wejść w kontakt z soczewkami lub palcami, powodując obrażenia.

Ten płyn pielęgnacyjny nie jest płynem wielofunkcyjnym. Przed założeniem soczewek czyszczonych za pomocą tgo płynu, należy koniecznie odczekać przynajmniej 6 godz. w celu całkowitej neutralizacji płynu żeby nie doszło do uszkodzenia oczu w wyniku poparzenia. Prosimy o zastosowanie się do tego zalecenia lub do kontaktu ze specjalistą w celu uzyskania informacji jak prawidłowo stosować ten płyn. Zawsze należy zapoznać się z ulotką dołączoną do produktu.

Przeczytaj również Jak bezpiecznie stosować płyny oksydacyjne

Długotrwałe nawilżenie

Kompleks nawilżający HydraGlyde® wiąże się z powierzchnią soczewki, gdzie tworzy warstwę zapobiegającą jej wysuszaniu trwającą do 16 godzin. Odpowiednio nawilżone soczewki są komfortowe dla oka.

Jak działa AO SEPT PLUS HydraGlyde®?

Aktywny składnik czyszczący AO SEPT PLUS HydraGlyde® zawiera 3% roztwór nadtlenku wodoru. W czasie czyszczenia, nadtlenek wodoru uwalnia się i całkowicie dezynfekuje soczewki.

Faza dezynfekcji

Nadtlenek wodoru znajduje się w wodzie utlenionej w formie rozcieńczonej, a jego obecność skutecznie usuwa niepożądany osad biologiczny z soczewek. Jednak należy pamiętać, że bezpośredni kontakt nadtlenku wodoru z wrażliwymi tkankami oka może doprowadzić do poparzenia. Dlatego bardzo ważne jest pozostawienie soczewek w pojemniku z płynem na przynajmniej 6 godzin żeby uległ całkowietej neutralizacji.

Faza neutralizacji

W celu całkowitej neutralizacji roztworu nadtlenku wodoru niezbędny jest środek katalizujący AO SEPT PLUS HydraGlyde®, który znajduje się w pojemniczku AODISK. Pojemniczek jest dołączony do każdego opakowania płynu pielęgnacyjnego.

Jak właściwie korzystać z AO SEPT PLUS HydraGlyde®

Soczewki kontaktowe muszą być umieszczone w pojemniku na soczewki, następnie wlewamy płyn z roztworem. Soczewki muszą być przechowywane w roztworze przez przynajmniej 6 godzin żeby doszło do całkowitego zobojętnienia roztworu. Soczewki mogą być przechowywane w tej samej dawce roztworu do 2 tygodni. Następnie należy go wymienić.

Wielkość opakowania

Płyn można również kupić w butelce 360 ml i ekonomicznym zestawie 2x360 ml. Każde opakowanie zawiera specjalny pojemnik na soczewki.

Właściwości - Płyn AO SEPT PLUS HydraGlyde 90 ml

Producent: Alcon
Rodzaj płynu: Oksydacyjne
Ważność: 12 miesięcy i więcej
Okres użytkowania po otwarciu: 3 miesiące
Wielkość płynu: 90 ml
Konserwanty: Nie
Wyrób medyczny: Tak

Opinie

99%
51 naszych klientów poleca ten produkt Recenzje nie są weryfikowane

Komentarze

Czy masz jakieś pytanie?