Płyn OPTI-FREE Express 355 ml

37.99zł
99% rekomendacji
W magazynie
Przybliżony dzień wysyłki poniedziałek 2.8. Stock day info: Today Stock day info: Ready to be sent Stock day info: Ready to be sent in less then 4 days Stock day info: In stock, ready to be sent Wybierz parametry

Dostawa

Inpost paczkomaty
1-3 dni 9.99 zł
Poczta Polska / DPD / Inpost
2-3 dni 9.99 zł
dpd
2-3 dni 13.99 zł
37.99zł
Darmowy upominek warty aż do 64.29zł, dla zamówień powyżej 300.00zł.

Płyn pielęgnacyjny OPTI-FREE Express

Płyn OPTI-FREE Express "NO RUB" to bardzo skuteczny uniwersalny płyn wyprodukowany przez firmę ALCON.

Płyn OPTI-FREE Express tzw. płyn pielęgnacyjny "All-in-One" co oznacza, że nadaje się do czyszczenia, dezynfekcji, opłukiwania, nawilżania i przechowywania wszystkich rodzajów soczewek kontaktowych. Jednym z jego aktywnych składników jest Poloxamina, która zapewnia wyjątkowe nawilżenie powierzchni soczewek kontaktowych, co bezpośrednio przekłada się na komfort ich noszenia. Z tym płynem soczewki pozostają nawilżone nawet do 24 godzin.

"NO RUB" oznacza, że po wyjęciu soczewek z oczu nie ma potrzeby mechanicznego czyszczenia przy użyciu palców. Jednak patrząc na to zalecenie producenta z perspektywy badań laboratoryjnych, zaleca się czyszczenie soczewek palcami nawet jeżeli na butelce jest napisane, że nie jest to wymagane. Skuteczność takiego czyszczenia jest nieporównywalnie większa.

Płyn OPTI-FREE Express jest płynem do soczewek kontaktowych, który może być używany do 6 miesięcy od pierwszego otwarcia butelki. Płyn OPTI-FREE Express zapewnia skuteczną ochronę antybakteryjną.

Wielkość opakowania

Płyn jest dostępny również w butelce 120 ml. Płyn można również kupić w ekonomicznych zestawach 2x355 ml, 3x355 ml. Każde opakowanie zawiera antybakteryjny pojemnik na soczewki.

Właściwości
Producent: Alcon
Rodzaj płynu: Uniwersalne
Wielkość płynu: 355 ml
Ważność: 16 miesięcy i więcej
Okres użytkowania po otwarciu: 6 miesięcy
Konserwanty: Tak

Opinie

99%
118 naszych klientów poleca ten produkt

Komentarze (2)

Czy masz jakieś pytanie?

Łukasz

Witam, czy można ten płyn bezpośrednio zaaplikować na soczewkę znajdującą się już na oku? W przypadku gdyby ostrość widzenia w ciągu dnia zmalała czy nastąpiło zwyczajne "przesuszenie" oczu? Czy tylko i wyłącznie do pojemniczka go używać?

Odpowiedź

info@alensa.pl

Płyn OPTI-FREE Express można bezpośrednio zaaplikować na soczewkę znajdującą się na oku. Jeżeli w trakcie noszenia soczewek kontaktowych wystąpi łagodne podrażnienie, dyskomfort lub niewyraźne widzenie, należy podać 1 lub 2 krople OPTI-FREE EXPRESS do oka a następnie dwu-trzykrotnie mrugnąć okiem. Zawsze należy stosować się do zaleceń lekarza oraz ulotek informacyjnych dołączonych do środków pielęgnacyjnych, jak również soczewek i pojemników.

Bolek

Jaka jest różnica między płynem Opti-Free Express a Replenish? Który jest lepszy na suche oczy?

Odpowiedź

info@alensa.pl

Dzień dobry, płyn pielęgnacyjny Optifree Express to płyn "no-rub", czyli przy jego stosowaniu nie ma potrzeby pocierać soczewek między palcami przed umieszczeniem ich w pojemniczku na soczewki wypełnionym płynem. Jednakże obydwa płyny do soczewek, zarówno Express, jak i Replenish skutecznie usuwają osad białkowy i pomagają w złagodzeniu syndromu suchego oka.