Proclear 1 Day Multifocal (30 soczewek)

102.89zł
94% rekomendacji
W magazynie
Przybliżony dzień wysyłki środa 22.5. Wybierz parametry
Wybierz parametry drugiego oka
InPost Paczkomaty i Sklepy (1–2 dni) 9.95zł *
InPost Kurier (1–2 dni) 14.95zł *
* Darmowa dostawadla zamówień powyżej 169.00zł
102.89zł
Darmowy upominek warty aż do 28.99zł , dla zamówień powyżej 300.00zł .

Właściwości - Proclear 1 Day Multifocal (30 soczewek)

Producent: CooperVision
Nazwa produktu: Proclear 1 Day Multifocal
BC: 8.70
DIA: 14.20
Wielkość opakowania: 30 soczewek
Harmonogram wymiany: 1 dzień
Ważność: 12 miesięcy i więcej
Przepuszczalność tlenu: 37 Dk/t
Zawartość wody: 60%
Przedział mocy: od -10.00 do +6.00
Dodana moc: HI (MAX ADD +2.50)
Na noc / do noszenia ciągłego: Nie
Filtr UV: Nie
Materiał soczewki: Omafilcon A
Wyrób medyczny: Tak

Opinie

94%
158 naszych klientów poleca ten produkt Recenzje nie są weryfikowane

Komentarze (8)

Czy masz jakieś pytanie?
M.

Nosze zgodnie z wada proclear z moca -4,25 z addycja u mnie na poziomie +1,25 , widze komfortowo. Planuje przejsc na myday , utrzymac te same moce , czy zrobic korekte o cwierc dioptrii w minusach, jest jakies przelozenie, przelicznikprzy przejsciu z proclear na myday ?

Odpowiedź info@alensa.pl

Zmianę soczewek najlepiej skonsultować z okulistą lub optometrystą.

Marek

Soczewki kontaktowe noszę codziennie już ok 15 lat. Najpierw miesięczne potem jednodniowe. Ostatnio 1Day Acuvue Moist multifocal. Jednak niedawno zauważyłem, że gorzej widzę i mój optometra zaproponował mi zmianę soczewek na Proclear 1 Day multifocal. Mam wadę -9,5 SPH w obu oczach, Add +2,5. Czym się różnią soczewki Acuvue od Proclear? Oprócz mocy oczywiście. Nie wiem czy przyzwyczaję się do nowych soczewek, bo Acuvue nosiłem bardzo długo.

Odpowiedź info@alensa.pl

Soczewki różnią się wymiarami oraz materiałem z którego są wykonane.

Anna

Witam, Mam od okulisty rekomendację Proclear 1 Day Multifocal. oko P -1,75; oko L -1,5. Add 1. I dopisek, że jeżeli te soczewki to oko P -1,75, a oko L-0,5. Z ponizszych wpisów na stronie, pod tymi soczewkami trochę to inaczej wyglada. Czy mogą mi Państwo pomów w wyborze odpowiednich mocy. Kupiła już u Państwa oko P -1,75; oko L -1,5, Proclear 1 Day, ale chyba to nie to. Dorze w idzę w dal, ale nic z bliska:) Z góry dziękuję za pomoc, Anna.

Odpowiedź info@alensa.pl

Zachęcam do przesłania zdjęcia parametrów na info@alensa.pl, ocenimy jakie soczewki należy wybrać.

Krzysztof

Optometrysci określają oko dominujące. U Państwa taka cecha soczewki nie występuje. Dlaczego?

Odpowiedź info@alensa.pl

Proclear 1 Day Multifocal posiadają pojedynczy profil mocy do +2,50 : https://coopervision.pl/…y-multifocal

Magdalena Wasil

używam od ponad roku. znalazłam gdzieś w sieci instrukcję jak soczewki trzeba dopasować , a podkreslam, ze wszystkie soczewki, jakie optometrysta mi dopasowywał (nie jeden a dwóch) nie sprawdzały się. źle obliczali wartość soczewek z addycją i w efekcie usłyszałam, ze do moich oczu nie da się dopasować soczewek, a po drugie, że te z addycją w ogóle mało kto moze nosić. Aż natrafiłam na informacje Procleara. Aby dobrze widzieć z bliska przy moich minusach musiałam jednak zejść z komfortowej mocy w okularach z -2,5 w 1 oku na -2, a w drugim z -2,25 na -1,75. Wg instrukcji przy addycji trzeba obniżyć moc soczewki o około 0,5 , wtedy stosunkowo dobrze widzi się daleko i dobrze dość z bliska. W tych soczewkach addycja "robi się sama" w zależności od mocy soczewki , i tak tez jest. Czytam papiery, w telefonie bez bólu głowy, czy oczu . Bez problemu pracuję na kompie, prowadzę samochód. W okularach nie byłam w stanie pracować, ciągle je zdejmowałam i zakladałam. Do precyzyjnej roboty np szycia muszę zdjąć soczewki, bo odległość takiej pracy od oczu jest mniejsza niż do czytania np. Na dzień dzisiejszy jest to idealne rozwiązanie, koleżanki mają 2 pary okularów, zakładają i zdejmują, ja mam z tym spokój na razie

Odpowiedź info@alensa.pl

Dziękujemy za opinię!

Kamila

Proszę wyjaśnić czym jest addycja? Każda firma ma różne oznaczenia tej addycji. Na przykład tutaj jest MF, a inne firmy mają LO/MD/HI, albo cyfrowe 1.2, czy 2.5. Od czego to zależy?

Odpowiedź info@alensa.pl

Addycja „add” jest różnicą korekcji sferycznej dali i bliży na soczewce. Addycja z reguły zawiera się w przedziale 0,75-2,50 dioptri i zawsze jest wartością dodatnią. Obliczamy ją odejmując od mocy do bliży moc do dali, dla każdego oka osobno. Addycja dla każdego oka może być jednakowa lub różna. Oznaczenia addycji są różne dla większości firm produkujących soczewki.

Recepta lekarska powinna zawierać takie informacje jak: marka soczewek, parametry soczewek (w tym moc i addycję). Prosimy zatem o dokonywanie zamówień zgodnie z aktualną receptą lekarską na soczewki.

Bo

Soczewki Multifocal Procelarl Cooper Vision okazały się doskonałą odpowiedzią na moje dwie wady wzroku. Dopasowanie właściwych dioptrii zajęło mi i mojej okulistce nieco czasu, ale w efekcie z sukcesem. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez nich. Polecam serdecznie, jednak polecam także współpracę z okulistą - samodzielny dobór bez konsultacji i pomiarów może prowadzić do sytuacji, jaki opisuje pani Agata.

Agata Stępień

Soczewki BEZNADZIEJNE. Pieniądze wyrzucone w błoto. Założyłam 1 parę, szkoda że nie ma możliwości zwrotu tych soczewek i wylądują w koszu. Są faktycznie bardzo miękkie i komfortowe ale zdjęłam je po minucie bo NIC w nich nie widzę (ani z daleka ani z bliska). Zamglone widzenie, ZERO OSTROŚCI.

Odpowiedź info@alensa.pl

Pani Agato, w tym wpadku należy zgłosić reklamację. Tutaj może Pani zapoznać się z zasadami zwrotu i wymiany: https://www.alensa.pl/…ktowych.html​​​​